Anettepia Skrevet 6. mai 2014 #1 Skrevet 6. mai 2014 Hei! Bryllupet blir muligens fremskyndet. Vi skulle bruke god tid på å spare til et drømmebryllup, men ting skjer og vi innså at det er menneskene som gjør et drømmebryllup. Vi vil miste et menneske som står oss svært nær før vi har råd til et kjempebryllup, så nå blir jeg kanskje brud i 2014 i stedet for 15/16. Vi føler det er helt greit Men har tusen spørsmål i hodet. Ting jeg hadde veldig på avstand, er plutselig kjempeaktuelle! Hvor lenge før dagen sender vi invitasjonene? Hva må vi regne med å bruke på brudebukett? Og til mann/barn? Hvor mye må man regne med det blir i drikkeutgifter dersom man har 60 middagsgjester? Har fått menyforslag fra noen, hvor hver flaske koster mellom fire og fem hundre. Betyr det at om hver gjest skal ha seks enheter (en apertif, en til forrett, to til hovedrett, en til dessert, en avec), så vil vi i tillegg til kuvertpris ha drikkeutgifter på 36.000..? Eller, skjønner jo at det går mer enn 5 glass pr flaske på avec-en, men sånn ellers. 5 glass per flaske, 60 gjester, blir 12 flasker. Ganger 6 omganger blir 72. 72X 500 blir 36.000. Planen var egentlig alkoholfri bryllupsmiddag, men sliter med å finne gode alternativ.
Snooks Skrevet 6. mai 2014 #2 Skrevet 6. mai 2014 Jeg er ingen ekspert da jeg ikke er gift, og heller ikke drikker særlig ofte. Men 500kr for ei flaske vin høres svært mye ut?
AnonymBruker Skrevet 6. mai 2014 #3 Skrevet 6. mai 2014 Få en cuverpris inkludert alkohol? Anonymous poster hash: 8fb38...f05
AnonymBruker Skrevet 6. mai 2014 #4 Skrevet 6. mai 2014 Jeg er ingen ekspert da jeg ikke er gift, og heller ikke drikker særlig ofte. Men 500kr for ei flaske vin høres svært mye ut? Ikke om man er på restaurant, nødvendigvis. Om man får til å kjøpe inn selv blir det fort mye billigere. TS: er det sånn at dere har booket sted allerede og at dette er deres priser? Hvor lenge invitasjonene bør sendes ut avhenger litt av når dere skal ha bryllupet. Er det i fellesferien ør dere være tidlig ute, gjerne en 4-5 mnd før. Er det utenom er 2-3 mnd vanlig. Brudebukett kan du bruke så mye og lite du ønsker på. Gratis: plukk markblomster, hageblomster, noe fra naturen eller lag blomster selv av stoff eller papir. Fra blomsterbutikk koster det alt fra et par hundrelapper til flerfoldige tusen. Mange vil påpeke at om du kaller det "brudebukett" fremfor å bare bestille en vanlig bukett, så blir det dyrere. Og det stemmer - men det er jo bl.a. også fordi det legges mer håndverk i denne (den skal vare hele dagen og ses på bilder i mange tiår fremover) og fordi det gjerne er dyrere blomster. Så ta en vurdering på hva som er viktig for deg, og hva du har lyst til å bruke penger på. Det gjelder egentlig alt annet også. Anonymous poster hash: 6af44...6a4
Anettepia Skrevet 7. mai 2014 Forfatter #5 Skrevet 7. mai 2014 Takk for svar Ikke booket noe enda. Er ikke så mange steder å velge mellom her. Enten lokale med catering på stedet, eller llokale uten noe i det hele tatt og alt må leies inn ekstra. Sparer litt på å kjøpe inn selv om vi velger siste.. Men det var bare så fristende å slippe så mye jobb rett før dagen
Helene Skrevet 7. mai 2014 #6 Skrevet 7. mai 2014 Dette er tiden hvor du må be kjente og kjære om hjelp. De fleste elsker å hjelpe til. Det billigste og letteste er å leie lokale, ikke restaurant, men samtidig bestille catering. Få noen bekjente til å være der på dagen for å legge opp mat og hjelpe til. For 400 kr får du en kartong vin, halve prisen i Sverige, du kan fylle på karafler som settes på bordet under maten. Det er fint med alkoholfri alternativ også. Se etter om dere kjenner noen som er gode fotografer og betal privat for det. Selv om det er noe jobb på forhånd, glem for all del ikke at det er endel å gjøre etterpå!!! Sett av tid til opprydding, da både av lokaler, gaver og evt kaos hjemme :-D. Dette er bare et forslag da. Lykke til.
HoppsyDaisy Skrevet 7. mai 2014 #7 Skrevet 7. mai 2014 Jeg hadde nok valgt alternativ 2, dersom dere ikke har spart så mye enda. Men da må dere få en del hjelp. Hva tenker du å gjøre ang. brudekjole? Det er også ofte en stor utgiftspost. Jeg har sett flere snutter på youtube, om hvordan man lager sin egen brudebukett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå