AnonymBruker Skrevet 3. mai 2014 #1 Skrevet 3. mai 2014 Jeg skal i sommerbryllup til ei venninne og har falt skikkelig for dette antrekket: http://www.hm.com/no/product/27296?article=27296-A I invitasjonen står det ikke noe om antrekk, men er dette innafor eller blir det for knæsj? Anonymous poster hash: 16008...70a
AnonymBruker Skrevet 3. mai 2014 #2 Skrevet 3. mai 2014 Kjempefint! Jeg gifter meg på sensommeren, og hadde absolutt ikke reagert negativt på om en gjest hadde denne kjolen på. Den er ikke for knæsj etter min mening. Anonymous poster hash: 591ae...0f8
Snooks Skrevet 3. mai 2014 #4 Skrevet 3. mai 2014 Helt enig at den funker kjempebra Men dersom du er i tvil så kan du vel høre med bruden?
AnonymBruker Skrevet 3. mai 2014 #5 Skrevet 3. mai 2014 Det går vel greit, så lenge du har noe til å ha over skuldrene. Anonymous poster hash: 7bd2d...c90 1
AnonymBruker Skrevet 4. mai 2014 #6 Skrevet 4. mai 2014 Den kjolen passer vel mer som strandkjole enn til fest? Har du prøvd den på, TS? Den er gjennomsiktig! Formen og fargen er veldig fin ellers;)Anonymous poster hash: 974ea...bff 1
Gjest Tigress Skrevet 5. mai 2014 #7 Skrevet 5. mai 2014 Det burde vere eit nøytralt og fint antrekk som burde kunne gå til det meste av kleskoder. Kjolen er dessutan fora, og då burde han ikkje vere for lett å sjå gjennom. Men hugs noko over skuldra til inne i kyrkja - det er som oftast jævlig kaldt i kyrkjer!
AnonymBruker Skrevet 5. mai 2014 #8 Skrevet 5. mai 2014 Det burde vere eit nøytralt og fint antrekk som burde kunne gå til det meste av kleskoder. Kjolen er dessutan fora, og då burde han ikkje vere for lett å sjå gjennom. Men hugs noko over skuldra til inne i kyrkja - det er som oftast jævlig kaldt i kyrkjer! Hvis du har sett reklamen til HM så ble denne kjolen vist. Da så man rett hjem til sjura på modellen:)Anonymous poster hash: 974ea...bff 1
rumperister Skrevet 5. mai 2014 #9 Skrevet 5. mai 2014 Hvis ikke bruden er kjempetradisjonell så fungerer jo det bra! Du kan pynte på med noen fine sko, kanskje et belte, en bolero eller blazer? Tradisjonelt er man "misunnelig på bruden" om man bruker grønt i bryllup. Men det er jo ikke alle som følger med på slike regler
Gjest Tigress Skrevet 5. mai 2014 #10 Skrevet 5. mai 2014 Tradisjonelt er man "misunnelig på bruden" om man bruker grønt i bryllup. Hæ, seriously? Kva fargar KAN ein gå med i eit bryllaup då? Blått, lilla og gult? Gult er jo sjalusiens farge, det kan ikkje vere bra. Så då er det stort sett blått, orange, rosa og lilla som står att?
rumperister Skrevet 5. mai 2014 #11 Skrevet 5. mai 2014 Hæ, seriously? Kva fargar KAN ein gå med i eit bryllaup då? Blått, lilla og gult? Gult er jo sjalusiens farge, det kan ikkje vere bra. Så då er det stort sett blått, orange, rosa og lilla som står att? Haha, det er ikke mye nei. Godt vi har moderert oss litt de siste årene. Tradisjonelt er det vel slikt; Hvit - Brudens farge Sort - Du fordømmer bryllupet Grønt - du er misunnelig på bruden (før det: Grønt betydde at du tiltrakk deg troll og overnaturlige dyr til bryllupet) rødt - du har ligget med brudgommen Men selvfølgelig, dersom bruden sier det er greit kan du jo gå i hvitt om du vil! Tror ikke "forbudet" mot grønt er så implementert i dagens bryllup, i hvert fall ikke like mye som rødt og hvitt.
AnonymBruker Skrevet 5. mai 2014 #12 Skrevet 5. mai 2014 Hvis ikke bruden er kjempetradisjonell så fungerer jo det bra! Du kan pynte på med noen fine sko, kanskje et belte, en bolero eller blazer? Tradisjonelt er man "misunnelig på bruden" om man bruker grønt i bryllup. Men det er jo ikke alle som følger med på slike regler Hva?! Nå har jeg hørt det og. Kanskje jeg heller skal be gjestene mine å gå naken?Anonymous poster hash: 974ea...bff 2
rumperister Skrevet 5. mai 2014 #13 Skrevet 5. mai 2014 Hva?! Nå har jeg hørt det og. Kanskje jeg heller skal be gjestene mine å gå naken? Anonymous poster hash: 974ea...bff Ja, det synes jeg. Naken er best, da fjernes ikke fokus fra bruden ;-)
Ferny Skrevet 5. mai 2014 #14 Skrevet 5. mai 2014 Hvis ikke bruden er kjempetradisjonell så fungerer jo det bra! Du kan pynte på med noen fine sko, kanskje et belte, en bolero eller blazer? Tradisjonelt er man "misunnelig på bruden" om man bruker grønt i bryllup. Men det er jo ikke alle som følger med på slike regler Haha, morsomt med sånne trasisjonelle greier. Jeg har hørt at hvis man bruker rødt, så har man ligget med brudgommen. Og svart er fy-fy, siden det er sånn "sørgefarge". Og hvitt er feil, siden det bare er bruden sin farge. Litt begrenset hvilke farger man står igjen med da.
Ferny Skrevet 5. mai 2014 #15 Skrevet 5. mai 2014 Haha, det er ikke mye nei. Godt vi har moderert oss litt de siste årene. Tradisjonelt er det vel slikt; Hvit - Brudens farge Sort - Du fordømmer bryllupet Grønt - du er misunnelig på bruden (før det: Grønt betydde at du tiltrakk deg troll og overnaturlige dyr til bryllupet) rødt - du har ligget med brudgommen Men selvfølgelig, dersom bruden sier det er greit kan du jo gå i hvitt om du vil! Tror ikke "forbudet" mot grønt er så implementert i dagens bryllup, i hvert fall ikke like mye som rødt og hvitt. Åja, her står alle ja.
Gjesten Skrevet 5. mai 2014 #16 Skrevet 5. mai 2014 Tradisjonelt er man "misunnelig på bruden" om man bruker grønt i bryllup. Men det er jo ikke alle som følger med på slike regler Hva? Jeg har hørt at man ikke skal gå i sort, hvitt eller rødt, men at grønt skal være ulovlig og, var nytt for meg. Skikkogbruk.no sier heller ingenting om grønt.
rumperister Skrevet 7. mai 2014 #17 Skrevet 7. mai 2014 Hva? Jeg har hørt at man ikke skal gå i sort, hvitt eller rødt, men at grønt skal være ulovlig og, var nytt for meg. Skikkogbruk.no sier heller ingenting om grønt. Tror kanskje grønt som ulovlig er "på vei ut". For jeg hadde personlig aldri reagert om noen kom i grønt. Bare noterte det her, fordi det var litt morsomt at det er så mye som er "ulovlig". Grønt kommer av to årsaker, etter hva jeg forstår: 1 - du er sjalu på brud/brudgom/bryllupet (grønn = misunnelig) 2 - fra gammelt av var det slik at fargen grønn ville lokke frem troll, hekser og "onde ånder", med andre ord: gjester man ikke ønsket i bryllup. Men for all del: Kjolen som TS la frem her er kjempeflott, og jeg tviler sterkt på at noen hadde kommentert at den var grønn! :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå