Gå til innhold

Øl som gikk ut på dato for 1 måned siden..


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Det er sikkert ikke farlig å drikke det, men smaker det annerledes mon tro? Jeg er usikker på om jeg skal få byttet den, eller om det fremdeles er kort nok tid til at det smaker helt fint..

Jeg er litt kresen på matvarer som er gått ut på dato, men øl er kanskje ikke så farlig som en del andre ting?



Anonymous poster hash: baa12...06a
Videoannonse
Annonse
Gjest Kvinneline
Skrevet

Har drukket øl som har utgått mange ganger, og aldri merket forskjell. En venn åpnet en gang en øl som var mange måneder gammel, og i den var det møggel. Så lenge den lukter okei og ser fin ut skal det gå greit :) Har i alle fall aldri opplevd noe rart ved å drikke utgått øl.

AnonymBruker
Skrevet

Det har da ingenting å si at det har gått ut på dato vel.



Anonymous poster hash: 730a4...bc6
Skrevet

Var på hyttetur for noen årsiden og der var det et par øl som var gått ut omtrent 1år på dato. Det gikk ned, og vi ble ikke dårlige(re) enn det vi pleier:P

Det smakte riktignok ikke det samme, men ikke udrikkelig... 1mnd skal nok gå greit :)

Skrevet

Øl på flaske som oppbevares mørkt og kaldt kan helt fint stå i hvert fall 1 år over holdbarhetsdatoen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...