Gjest Anonymous Skrevet 10. juni 2004 #1 Skrevet 10. juni 2004 Kanskje dumt spørsmål :oops: , men hva vil det si å være insulin resistent??
jomfru74 Skrevet 10. juni 2004 #2 Skrevet 10. juni 2004 Insulin resistens er en tilstand der kroppen ikke er like flink til å benytte seg av det egenproduserte insulinet mer. Cellene i kroppen trenger sukker for å fungere, og insulinet hjelper cellene til å ta opp dette sukkeret. Av forskjellige grunner kan cellene miste evnen til å benytte insulin som hjelp, enten pga forandringer i cellene eller forandringer i insulinet.
SunAndMoon Skrevet 10. juni 2004 #3 Skrevet 10. juni 2004 jepp, stemmer det.. er visst det jeg har. cellene sluttet å ta opp insulin, som skjedde i puberteten (noe som visst var medfødt, men brøt ikke ut før i puberteten)... Så da begynte skjoldbruskkjertelen å produsere ekstra insulin.. Som førte til diabetes type 2 (eldrediabetes). Så jomfru74 har helt rett!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå