AnonymBruker Skrevet 9. april 2014 #1 Skrevet 9. april 2014 Jeg har ikke vært sammen med kjæresten min så veldig lenge og han spør meg mye om økonomien min. Hva ting jeg har koster, hvor mye jeg tjener i timen osv. Jeg kjenner at jeg ikke er så veldig komfortabel med å snakke om det. Vi må vel det etterhvert hvis det blir veldig seriøst, men nå bor vi jo hver for oss og lever helt separate liv. Er det like normalt da?Anonymous poster hash: 6c4ed...ddf
vivana Skrevet 9. april 2014 #2 Skrevet 9. april 2014 Har du spurt ham om det samme? Altså er han åpen om sin økonomi? da kan det være at det er naturlig for ham... ellers så tror jeg han vil finne ut hvor sterkt kan dere eventuelt så økonomisk hvis det blir noe mer mellom dere. Altså at han kanskje planlegger huskjøp osv. Da er det greit at begge har ok lønn En annen mulighet er at han vil finne ut om du er en golddigger. Eller han er golddigger selv Når vi begynte å date, så snakket vi ikke om timelønn og hva ting kostet, men vi visste begge hvor den andre jobbet... Når vi bestemte oss for å kjøpe hus sammen, da ble det helt naturlig å finne ut hvor mye hver av oss hadde og snakke om hva vi tjente osv.
Tropic Skrevet 9. april 2014 #3 Skrevet 9. april 2014 Vi snakker om økonomi, han har sikkert fortalt med 100 ganger hvor mye han tjener, men jeg glemmer det alltid Han vet hva jeg tjener siden jeg er student. Når han kjøper seg noe forteller han meg (uoppfordrett) alltid hva det koster, og jeg gjør også det. Nå tenker jeg ikke på en tyggispakke, men om jeg kjøper meg vinterjakke eller noe litt større. Jeg vet også sånn ca hva han har på sparekonto og han vet det samme til meg. MEN, vi har nå vært sammen i over 4 år og bor sammen, så da er det vel litt mer naturlig enn om vi hadde vært sammen i 2 mnd og bodd hver for oss. Du sier jo dere ikke har vært sammen lenge og da skjønner jeg det kan bli litt mye. Du kan jo spørre han i retur eller bare spørre han hvorfor han er så interessert i å vite det?
AnonymBruker Skrevet 9. april 2014 #4 Skrevet 9. april 2014 Jeg har aldri spurt han rett og slett fordi at jeg ikke ønsker å få slike spørsmål i retur:p Jeg føler heller ikke det er nødvendig ettersom han vet hvor jeg jobber og at jeg er student og jeg vet hvor han jobber. Det er en pekepinn nok for meg. Dessuten eier vi jo hver vår leilighet så i forhold til huskjøp eller sånn så blir jo ikke det den største bekymringen.. Jeg antar at jeg bør si det litt ordentlig til han. Han har spurt meg flere ganger nå, men jeg prøver alltid å svare litt unnvikende eller lure meg litt unna.. tsAnonymous poster hash: 6c4ed...ddf
Nanami Skrevet 9. april 2014 #5 Skrevet 9. april 2014 Har hatt noen exer som er veldig interessert i det. Jeg synes det er så ubehagelig at jeg alltid endte opp med å lyve om det. Noe jeg egentlig er totalt imot. Lyving altså. Men så hadde jeg også prøvd å si at det faktisk ikke er deres sak. Blir ikke det respektert på så ser ikke jeg meg forpliktet til å svare ærlig. Typen er litt sånn, men det er greit. Vi trenger vite hva hverandre kommer til å tjene slik at vi kan planlegge hva vi skal gjøre fremover Vi har felles økonomi.
Gjest Wei Wei Skrevet 9. april 2014 #6 Skrevet 9. april 2014 Vi snakker om det når det er naturlig. F. eks. når feriepengene eller skatteoppgjøret kommer, når jeg hjelper ham å fylle ut selvangivelsen. Jeg vet mer om hans økonomi enn han om min.
Gjest alegria Skrevet 9. april 2014 #8 Skrevet 9. april 2014 Vi er begge studenter, så begge vet at hverandre er rimelig fattige - så slipper den praten der enda heldigvis. Men nå er vi studenter og bor sammen, så vi vet jo uansett hva den andre får i inntekt /utgifter hver mnd.
AnonymBruker Skrevet 9. april 2014 #9 Skrevet 9. april 2014 Vi har vært veldig åpne om det siden vi ble samboere. Vi har separat økonomi, men vi har jo en del felles utgifter likevel, og det er veldig kjekt å ha relativ oversikt over samboerens finanser både i hverdagen og når vi planlegger ferieturer og andre litt større ting. Vi snakker om større kjøp i forkant og er åpne om hva vi har i lønn og formue. Ingen trenger å spørre den andre om lov til noe, men det er likevel greit å ha en dialog. Før vi ble samboere derimot, kan jeg ikke huske at vi direkte hadde noen samtaler om det, da det var lite relevant. Synes jo likevel ikke økonomi er noe å holde hemmelig for sin nærmeste, da kan det fort virke som det er noe muffens. Da vi bare var kjærester nevnte vi vel i forbifarten informasjon om lønn, gjeld, formue og den slags hvis temaet tilfeldig kom opp. Ingen behov for kunnskap om den andres finanser da, men heller ingenting å holde hemmelig. Anonymous poster hash: 07dd1...172
AnonymBruker Skrevet 9. april 2014 #10 Skrevet 9. april 2014 Det har jeg aldri hatt et behov for å skjule. Ikke han heller. Vi har et veldig avslappet forhold til det. Har aldri sett på inntekten min som hemmelig. Hva jeg tjener kan jeg fortelle til alle som spør. Men nå har jeg en helt vanlig jobb med en helt vanlig inntekt også. Ingen store overraskelser. Anonymous poster hash: bd90d...754
strawberry Skrevet 9. april 2014 #11 Skrevet 9. april 2014 Nå er vi samboere da, men vi vet endel om hverandres økonomi og gjorde det også før vi flyttet sammen. Men nå tjener jeg egne penger og betaler for mine ting, og han tjener sine penger og betaler for seg. Om vi bestiller turer så deler vi det i to. Av skattepenger vet jeg hva han fikk og han hva jeg fikk, men vi glemmer det like fort Har ikke noe imot å si hva jeg tjener (har ganske lav lønn, men holder på å utdanne meg), og jeg vet at han tjener ganske godt. Dersom den ene synes at den andre sløser litt med penger, så spør den andre gjerne hva det koster og om det var helt nødvendig, men det er jo bare for den andres beste
Peculiar Skrevet 9. april 2014 #12 Skrevet 9. april 2014 vi vet om hverandres økonomi ja.. Vi har visst hva hverandre har i mnd siden andre mnd inn i forholdet.. For meg er det en selvfølge å snakke om økonomi.. Vi er samboere nå og planlegger å starte familie sammen, da er det viktig å snakke åpent om økonomi.. Vi kan stort sett bruke pengene våre fritt etter regninger er betalt, men store summer skal vi være enige om..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå