Gjest Cuddly Skrevet 5. juni 2004 #1 Skrevet 5. juni 2004 Skal lage pai en dag, men må kjøpe form først... Finnes det forskellige typer, og i så fall; hvilken er best? Og skal den smøres?
Arkana Skrevet 5. juni 2004 #2 Skrevet 5. juni 2004 Min favoritt er en laget av keramikk (tror jeg det er da, det er så mange år siden jeg kjøpte den). Jeg foretrekker det framfor slike som minner om vanlige kakeformer. Og jeg liker heller ikke de med nonstick-belegg som man må passe på å ikke skrape opp. Jeg smører alltid min uansett, sånn for sikkerhetsskyld. Har du en paiform med nonstick-belegg så trenger du ikke smøre da.
Gjest gjesta Skrevet 5. juni 2004 #3 Skrevet 5. juni 2004 Jeg var på Ikea i dag og kjøpte paiform. Endte opp med en i vanlig stengods, 30 cm i diameter, kostet 59,-. Smurte med margarin og paien slapp formen helt fint.
Gjest Cuddly Skrevet 6. juni 2004 #4 Skrevet 6. juni 2004 Takk for svar 30 cm i diameter, er det "standard"?
Arkana Skrevet 6. juni 2004 #5 Skrevet 6. juni 2004 Paiformer er som kakeformer, det er vel ingen standard størrelser, men 25-30 cm er vel mest brukt. Det er ikke så nøye hvilken størrelse du har, i motsetning til kakeformer hvor kaken kan bli for tørr eller for lite stekt om du har samme steketid til en stor og liten form.
Gjest Cuddly Skrevet 6. juni 2004 #6 Skrevet 6. juni 2004 Takk Arkana! Har forresten laget dine Brownies... de var gode! Sitter her med kaffe og en bit seig, deilig kake
Gjest Ethereal Skrevet 6. juni 2004 #7 Skrevet 6. juni 2004 Tuller jeg fælt nå, eller er det faktum at man kan få paiformer i silikon (jeg VET om brød- og kakeformer, men er usikker på paiformer)? :klø:
Arkana Skrevet 6. juni 2004 #8 Skrevet 6. juni 2004 My: Godt å høre at de falt i smak! Vi synes selvsagt også de er supergode, akkurat slik brownies skal være. Og så enkelt å lage, ingen visping eller annet styr. Ethereal: Joda, det finnes paiformer i silikon.
Mona Skrevet 22. juni 2004 #9 Skrevet 22. juni 2004 Min favoritt er en blank paiform (silikon?) hvor bunnen er "løs." Da kan du bare løfte ut bunnen og du har fått ut paien pen og hel.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå