Augustbrud02 Skrevet 17. juni 2002 #1 Skrevet 17. juni 2002 Jeg hadde en liten prøving av undertøyet mitt i helga, og er selvsagt veldig fornøyd med det. Men jeg har litt problemer med torsoletten. Jeg fikk den selvsagt ganske greit på meg, men når jeg beveget meg litt hadde den en tendens til å skli litt ned. Og hvis dette skjer under kjolen vil det jo se helt snålt ut. Men kjolen skal vel også holde undertøyet litt på plass? Har jeg for stor størrelse eller er dette noe som kan være et lite problem? Og finnes det noen enkel måte å kneppe på de strømpestroppene bak på lårene, synes det var så ufattelig kronglete jeg...
Mrs. B Skrevet 17. juni 2002 #2 Skrevet 17. juni 2002 Dersom det bare sklir bittelitt så kan du jo kanskje feste en bitteliten sikkerhetsnål på innsiden på ryggen i torseletten og kjolen?! Slik at de holder sammen... Kanskje det hjelper.. ?!
Augustbrud02 Skrevet 17. juni 2002 Forfatter #3 Skrevet 17. juni 2002 Det var kanskje ikke så dumt. Har også vært inne på tanken å prøve å sy den litt sammen i sidene så den sitter ennå strammene, men med mine sykunnskaper blir det kanskje ikke så vellykket. Kanskje lurt å prøve den under kjolen først, og så heller se senere.
Angelina Skrevet 17. juni 2002 #4 Skrevet 17. juni 2002 Det kan väre at omkretsen er for stor, disse skal sitte temmelig stramt, spesielt om de er stroppelöse. Dersom du bruker stay ups, vil jeg foreslå at du dropper strömpebåndene inntil du trenger dem... De har en tendens til å dra det hele nedover. Vanligvis vil det ikke väre mulig å justere dem så mye ut at de ikke vil stå i "spenn" på noe tidspunkt. Angelina
Augustbrud02 Skrevet 17. juni 2002 Forfatter #5 Skrevet 17. juni 2002 Jeg har også en følelse av at det neopp er strømpene som drar alt sammen nedover, så kanskje det er smart å gå over til å bruke stay-ups. Desverre synes jeg ikke det er så fint da. Eller så får jeg bare prøve meg frem litt videre og se hvordan jeg synes det fungerer. Selve torsoletten siter jo forholdsvis bra på meg, men den kunne kanskje vært litt strammere. Vanskelig å si egentlig.
Angelina Skrevet 17. juni 2002 #6 Skrevet 17. juni 2002 Stikk strömpebåndene diskret i vesken, og fest dem når du ankommer stedet for bryllupsnatten. Garantert ingen som skal se undertöyet ditt för det, og da kan du ha det behagelig i löpet av dagen og likevel se fantastisk sexy ut om kvelden! :D
Gjest Anonymous Skrevet 17. juni 2002 #7 Skrevet 17. juni 2002 Må bare spørre jeg: Klarer dere å kneppe alle knappene igjen selv på ryggen :o Jeg er så stiv i armene at det makter hvertfall ikke jeg og hvertfall ikke når man skal dra inn et par centimeter...Ikke kan man kneppe foran på magen heller og prøve å dra greia rundt. HVA GJØR DERE SOM JEG IKKE GJØR ? :evil: Får hjelp?
Gjest Anonymous Skrevet 17. juni 2002 #8 Skrevet 17. juni 2002 Hvilke strømper bruker dere om det ikke er stay ups da ? Og hva var det enormt gode tipset om noe på apoteket vi kunne kjøpe for at stømpene satt fast hele kvelden ? anyone ???
Augustbrud02 Skrevet 17. juni 2002 Forfatter #9 Skrevet 17. juni 2002 Jeg knepper den foran og vrir den rundt etterpå jeg, men det betyr kanskje bare at min er litt stor? Slet litt i begynnelsen jeg også, men det går altså helt fint å kneppe den foran først.
Gjest Anonymous Skrevet 17. juni 2002 #10 Skrevet 17. juni 2002 Det på apoteket var lim til Stomi-poser osv. -Har ikke prøvd det selv, men lest om det her. Mange er visst fornøyde med det
Gjest Anonymous Skrevet 17. juni 2002 #11 Skrevet 17. juni 2002 Kjøp strømper på Lindex sier jeg bare. De sitter hele kvelden uten problemer og er kjempeålreite! Og billige!
Gjest Augustbrud02_ Skrevet 3. juli 2002 #12 Skrevet 3. juli 2002 Vil bare gi en liten rapport om dette jeg. I går sydde jeg den nemlig litt inn i livet for at den skulle sitte bedre, og "smakk", den satt som et skudd. Jeg har riktignok ikke prøvd den med strømpene mine ennå, men jeg tviler på at den vil skli ned nå. Et lite tips kanskje til dere som sliter med det samme problemet som jeg gjorde...
August Skrevet 4. juli 2002 #13 Skrevet 4. juli 2002 Nå har du jo funnet løsningen selv, men vil likevel fortelle hvordan de gjør det i brudesalongene. Jeg var hos Brudesenteret i Drammen og prøvde torsolett, men de hadde ikke størrelsen min på lager. Derfor foreslo de å sy den inn litt, som sagt så gjort. Nå ble ikke jeg helt fornøyd med dette fordi de måtte sy inn så mye, og til den prisen vil man gjerne ha noe som passer. Men altså det de gjorde var bare å sy en rett søm på hver side av "knapperaden". Må også si det at jeg har ingen mulighet til å kneppe på meg tosoletten på fremsiden først, for så å dra den rundt.
Gjest Augustbrud02_ Skrevet 4. juli 2002 #14 Skrevet 4. juli 2002 Jeg sydde inn rundt 4-5 cm i selve stoffet jegv da, på sidene bak. Det ble utrolig bra, og selve stretchen helt bakerst gjør at den nå sitter mye bedre. Kunne kanskje sydd inn litt til, men nå sitter den så bra. Prøvde den med strømper i går også, og nå sklir den ikke ned sånn som før. Det så faktisk ikke stygt ut heller, for det syntes ikke så godt at den var sydd inn. Det er jo en fordel at den sitter skikkelig og som den skal, så jeg er jammen meg glad jeg gjorde dette lille eksperimentet her ja! Jeg får knept den på meg foran og så snudd den på et eller annet vis fortsatt, men lett er det neimen meg ikke. Bare det er nok tegn på at den sitter bedre nå. :D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå