AnonymBruker Skrevet 27. mars 2014 #1 Skrevet 27. mars 2014 Jeg har gått ned endel i vekt på ganske kort tid, og har i det siste lagt merke til at jeg synes kroppen min ser litt "dvask" ut i tillegg til at jeg har en del celulitter som jeg synes bare blir tydeligere (dog er jeg meget fornøyd med vekttapet:)) har kommet til den konklusjon at det må være huden min/fettvevet som ikke henger helt med på forandringene som har skjedd med kroppen. Jeg har jo ikke løs hud noen steder da vektnedgangen min ikke er ekstrem, men legger merke til at den "rynker" seg litt når jeg sitter f.eks. Dersom jeg har riktig i mine antagelser går jeg utifra at kroppen min vil stramme seg selv litt opp når jeg har holdt meg i stabil vekt en stund (jeg er også kun 22 år), men er det noe jeg kan gjøre for å hjelpe til? Jeg er veldig flink til å pleie huden i ansiktet, men bruker sjeldent noe på kroppen da jeg har naturlig veldig myk hud og glemmer det litt. Men vil en alminelig body lotion hjelpe? scrub? Børste med sånn skrubbe børste? En eller annen form for olje? noen som har noen konkrete produkter jeg kan bruke som funker? (ser det er mye forskjellig på markede, noe å anbefale?) Evt noen tips il hva jeg kan gjøre for å stramme litt opp? Anonymous poster hash: 31aae...08b
Pringle Skrevet 27. mars 2014 #2 Skrevet 27. mars 2014 Drikke nok vann og spise nok protein, er det jeg har hørt. Og så ikke gå for fort ned i vekt, men der var vi visst litt for sent ute... For de fleste trekker huden seg sammen etter en tid, men hos noen blir det permanent selv om de gjør alt "riktig". Er det mye løshud, kan du få dekket operasjon.
AnonymBruker Skrevet 27. mars 2014 #3 Skrevet 27. mars 2014 altså det er ikke snakk om at dette er løs hud, det er mer det at huden ikke er like stram rundt f.eks. rumpe og lår, og det føles som at alt "siger" litt mer sammen. Anonymous poster hash: 31aae...08b
Pringle Skrevet 27. mars 2014 #4 Skrevet 27. mars 2014 Hm, da tror jeg det vil trekke seg fint sammen av seg selv. Du er jo også ung!
Frisørdama Skrevet 27. mars 2014 #5 Skrevet 27. mars 2014 Scrub i dusjen, og så skader det ikke med oppstrammingskrem. Jeg har brukt en som jeg selvsagt ikke husker navnet på. Kremhvit krukke med dyprødt lokk, kjøpt på parfymeri.
goldenchanel Skrevet 28. mars 2014 #6 Skrevet 28. mars 2014 Bruk en tørrskrubb som du skrubber med morgen og kveld, en grov peeling som du bruker i dusjen og en oppstrammende krem dette vil få fart på blodsirkulasjonen, som kan hjelpe til å stramme opp men finnes ingen mirakel kur =)
Tippy Skrevet 29. mars 2014 #7 Skrevet 29. mars 2014 Trening, sykkel og step er kjempe bra for løs hud i disse områdene
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå