Alkymist Skrevet 24. mars 2014 #1 Skrevet 24. mars 2014 Fikk opp melding fra google chrome inne på billetservice sine sider. Melding som sier at jeg får virus e.l. og mye mulig alt har fått det, og som vil slette filer ta mine personopplysninger osv. Får veldig noia av sånt, da data ikke er min store styrke her i verden. Kan noen forklare meg risikoen her, og hvor reelt det er at jeg nå har virus. Pc`n har ikke gitt uttrykk for at noe er i veien, men så har jeg ikke så lyst å bestille de billettene jeg nesten kjøpte (rakk bare ikke godkjenne med kodebrikke, eller var alt av person og kort info lagt inn). Begynner å haste med å bestille også. Blir i allefall kjempeglad om noen har litt peiling og kan si litt om det i allefall, så det kanskje blir håp om å få disse billettene i havn etterhvert også.
AnonymBruker Skrevet 24. mars 2014 #2 Skrevet 24. mars 2014 Problemet med virus er at du ikke ofte har det fra før, men det kommer vinduer som sier "DU HAR VIRUS, NEDLAST DENNE FILEN: VIRUS.EXE FOR Å FÅ DET FIKSET!". Så ikke ta det så veldig alvorlig Har du virusprogram av noe slag? Isåfall ta et søk. Billettservice sin side skal da ikke være noe farlig. Anonymous poster hash: ca659...f4b
AnonymBruker Skrevet 24. mars 2014 #3 Skrevet 24. mars 2014 Bilettservice skal være trygg, så mulig du har noe fra før? Prøv avast eller security essentials(antivirusprogrammer, gratis, veldig gode), kan lastes ned fra filehippo eller ninite(trygge sider, bruker dem hele tiden:)) Du kan også prøve spybot og ccleaner, får du vel også fra nevnte sider. Anonymous poster hash: a9860...740
Alkymist Skrevet 24. mars 2014 Forfatter #4 Skrevet 24. mars 2014 Jeg har virusprogram fra dnb. Og jeg også tenkte først at det kunne være noe sånt som du nevner om lureri om du trykker på noe. Men ble mer skeptisk siden det kom fra google. Og tok ett søk etterpå med det jeg har og fant ikke noe, tok full sjekk for noen dager siden og ikke noe da heller. Det er nettopp oppdatert, men skal sjekke ut det du nevner over her også. Prøvde å gå inn på nytt etterpå og det samme kom opp.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå