Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest gjest1974
Skrevet

Noen son vet hva som skjer hvis man ikke betaler innen fristen? Avskiltes bil med en gang eller?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du får et tilleggsgebyr som i de fleste tilfeller er på rundt 250 kr som må betales uansett grunn, og mulig bilen kan bli avskiltet hvis du er riktig uheldig.. Greit og få betalt så fort som mulig.

  • Liker 1
Gjest Evelynita
Skrevet

Nei, bilen får vedtak om avskilting i juni hvis du ikke betaler. Men gebyret for å ikke betale i tid, selv en dag for sent, er ganske høyt. Tror det er 250kr.

Skrevet

....og du må ha betalt årsavgiften for å få vrakpant.

Skrevet

....og du må ha betalt årsavgiften for å få vrakpant.

Dette stemmer ikke.

"Hvis du vraker kjøretøyet senest 20. mars 2014, skal du ikke betale årsavgift for 2014. Får du faktura for årsavgift for 2014, skal du ikke betale denne. Hvis du allerede har betalt, vil du få refundert avgiften."

og

"Hvis kjøretøyet blir vraket i perioden fra 21. mars til og med 30. juni, blir halve avgiften refundert. Beløpet blir refundert til den som eide kjøretøyet på vrakingstidspunktet.

Hvis du vraker kjøretøyet etter 30. juni, får du ingen refusjon av årsavgiften."

http://www.toll.no/templates_TAD/Topic.aspx?id=194984

Skrevet

Mitt poeng var at det ikke nytter å la være å betale og så vente til avskiltingskravet kom for å hente ut vrakpanten.

Da vil man måtte betale forsinkelsesgebyret og årsavgiften.

Deretter kan man få refundert halvparten, men denne tråden handlet om konsevvens av ikke å betale innen fristen 20.mars

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...