AnonymBruker Skrevet 13. mars 2014 #1 Skrevet 13. mars 2014 Noen som er gode i juss eller har erfaring med dette? Vi kjøpte i august september i fjor en bruktbil fra 2008, den fremsto veldig bra og hadde bare "småplukk" som feil.. Blen ble solgt med naf test, men det viser seg å være en veldig overflatisk test som er gjort - ikke en ordentlig salgstest som vi trodde.. Etter jul har jeg hørt en rar lyd på hø side som har blitt mer og mer tydelig og vi fikk dette undersøkt for et par uker siden. Det viser seg at bilen er kollisjonsskadet på høyre side og det er pga denne skaden det blir ulyd i bilen. Skaden er "plastret" på utvendig, men innvendig i bilen er det store skader bl.a er støtfanger og lykt fremme limt på, det er sprekk i radioator og bremseveske beholder og ting er forskjøvet seg inni motorrommet. På høyre side av bilen er det lakkede dører som er skjeve og buler utover (man ser det ikke om man ikke vet hva man ser etter) og det er skader i hjulbuen. Det er også på vist store mengder fukt i bilen og det begynner nå å dukke opp elektriske feil som det antas kan ha med dette å gjøre. Vi har nå bilen inne på verksted for vurdering av kostnad på utbedringer, vi har også sakkyndig rapport fra naf.. Vi har sendt krav om heving av kjøp til tidligere eier da bilen har skjulte mangler vi ikke har fått vite noe om.. Tidligere eier mener da at vi skal kontakte vedkommende som eide bilen først og det er her jeg trenger råd.. Jeg mener bestemt at det er selger som vi skal forholde oss til, dersom han ikke står ansvarlig for disse skadene og den elendige utbedringen av dem så må han selv bringe saken videre til første eier... Har lest i kjøpsloven og prøvd å finne detaljer rundt dette - er det noen som kan bekrefte eller avkrefte dette? Har vi en god sak her? Takker for alle innspill.. Anonymous poster hash: e62a9...2fd
Gjest bustyvel Skrevet 13. mars 2014 #2 Skrevet 13. mars 2014 Å få hevet et bilkjøp kan være vanskelige greier, så du bør kontakte advokat. Visste selger om skaden uten å opplyse om den er det vel hans ansvar.
AnonymBruker Skrevet 13. mars 2014 #3 Skrevet 13. mars 2014 Å få hevet et bilkjøp kan være vanskelige greier, så du bør kontakte advokat. Visste selger om skaden uten å opplyse om den er det vel hans ansvar. Ja vet at dette blir en tøff prosess. Vi holder på å innhente sakkyndig rapport fra naf og verksted og kommer nok til å involvere advokat.. Men det er jo umulig for oss å vite om det er selger eller en enda tidligere eier som står ansvarlig her, vi kan vel ikke drive å undersøke saken "langt" bakover?? Anonymous poster hash: e62a9...2fd
Gjest bustyvel Skrevet 13. mars 2014 #4 Skrevet 13. mars 2014 Selger er ansvarlig dersom han visste om skaden og unnlot å opplyse om denne da dere kjøpte.
Gjest Bud Skrevet 13. mars 2014 #5 Skrevet 13. mars 2014 Å heve bilkjøp er en tidkrevende og energitappende prosess. Jeg vil råde deg til først å ta kontakt med selger og forlange heving, hvis vedkommende setter seg på bakbeina så kontakter du advokat. Gjør et forsøk på å gjøre det smertefritt først
nojac Skrevet 13. mars 2014 #6 Skrevet 13. mars 2014 Du forholder deg til selger, så får han eventuelt gå på tidligere eier. Du kan ikke rette krav direkte til tidligere eier. Men du kan jo gjerne uformelt be ham opplysninger om omstendighetene ved forrige salg av bilen, for eventuelt å skaffe deg bedre kort på hånden i din sak.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå