Gå til innhold

Hvilke kjeder selger mandelmelk?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det lurer jeg også på!

AnonymBruker
Skrevet

Aldri sett i dagligvare. Men ikke umulig å finne på helsekost, så ville sjekket der før.

På nett (og i Bergensområdet) kan du få kjøpt på bl a Kinsarvik naturkost (www.kinsarvik.no)



Anonymous poster hash: d3b90...379
Skrevet

Jeg hadde helt gitt opp å finne det da jeg fant det på Meny for ikke så mange uker siden :)

AnonymBruker
Skrevet

Helsekostbutikker, og noen få Meny/Ultra.

Men det smaker ikke godt overhodet, hjemmelaget er mye bedre(jeg valgte tykkere konsistens, altså mindre vann ofte enn oppskriftene):

http://mjuuugly.blogg.no/1264414030_mmmandelmelk.html



Anonymous poster hash: 23cae...031
Skrevet

Det er sant det AB over meg skriver; kjøpemandelmelk var en skuffelse. Vil jeg ha mandelmelk lager jeg det selv.

Skrevet

Hvilke helsekostbutikker finner dere på? Ingen av kjedene i nærheten her, har ...

Gjest Badabing
Skrevet

Jeg har kjøpt det på helsekost på Byporten (rundt 50 kr), Røtter (ca 50 kr) og på min lokale dagligvarebutikk (Coop Prix - ca 25 kroner). Men dagligvarebutikkene selger ofte GoGreen sin, og den er det ikke kalsium i.

Skal du bytte ut vanlig melk med mandelmelk og du ikke har andre gode kilder til kalsium, lønner det seg å kjøpe en med kalsium, og ikke GoGreen sin. Alpro sin mandelmelk er god og har kalsium i seg. Jeg kjøper store esker med det når jeg er over svenskegrensen (ca 25 kr), for den har lang holdbarhet. Men det er sikkert mulig å høre om andre som fører Alpro kan ta inn den mandelmelken. Mange butikker som har den.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...