AnonymBruker Skrevet 2. mars 2014 #1 Skrevet 2. mars 2014 Hei Har pådratt meg en nakkeskade. Det er ingenting alvorlig men går til kiropraktor 1-2 ganger i måneden. Kjenner at musklaturen rundt har "brutt ned". Noen som har gode opptreningsøvelser og evnt hvor mye vekt brukte dere? Jeg vil ikke pushe for hardt. Vet jeg må fokusere på rygg og mage i tillegg men selve nakkemusklaturen syns jeg er vanskelig å trene.Anonymous poster hash: e7e58...987
Elanore Skrevet 2. mars 2014 #2 Skrevet 2. mars 2014 Jeg har hatt noe betennelsesdritt i nakken etter en fallskade, og måtte bruke nakkekrage for å holde elendet i ro til slutt. Gjorde vanlige standardøvelser i lang tid (også under selve tiden med krage), men gikk over til å bare bruke nakken som normalt etterhvert - god nok trening, stort sett. Om man skal trene med mer vekt enn det som naturlig er der, bør man rådføre seg med fysioterapeut eller noe, særlig når grunnen til treningen er en skade.
Gjest Belle Gunnes Skrevet 2. mars 2014 #3 Skrevet 2. mars 2014 Jada den stakkars nakken min har fått noen skader og heftige slag. Også komprimert virvelene mellom rygg og nakke. Noe jeg har slitt mye med. Har mye låsninger som må behandles ofte ( om ikke blir jeg så svimmel som om jeg skulle vært drita full). Beste øvelsene er store og myke bevegelser. Lite vekt og belastning men mye bevegelse. Jeg går mye i høyhalsa så nakken aldri blir kald. Og en god strekkøvelse er forward bend (stå med rette ben og la overkroppen falle rett ned mot tærne). Da får jeg strukket ut nakken godt. Men aller best for deg er å få et tilpasset treningsprogram av fysioterapeut eller manuellterapeut. Ikke ta lett på nakkeskader. Det er skumle saker.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå