Gå til innhold

Hvorfor sutter Kattungen på Øret mitt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har akkurat fått oss kattunge, den sutter på øret mitt og den sutter på håret mitt også. Hvorfor gjør den det?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fordi den fremdeles har behov for den kosen.

Skrevet

Det er bare for kosens skyld, litt fordi den trenger det, som Gjest sier, og litt fordi den savner mamma'n og søsknene.

Noen katter sutter hele livet, andre slutter med det etter noen uker eller måneder.

Mest av alt er det bare koselig, kos mye med pus og gratulerer med nytt familiemedlem!

Skrevet

Hvor tidlig ble den tatt fra mammaen? Ofte sutter katter som blir tatt for tidlig fra moren mye (før 12 uker).

Men enkelte katter har den vanen en periode eller hele livet uansett. Det kan være sutting på fingre, ører, klær og ofte ullplagg (!). Ingenting unormalt med det.

  • Liker 1
Skrevet

Som regel er det fordi katten er tatt fra moren for tidlig. Katter bør MINST være 12 uker, gjerne mer. Katter har ikke utviklet stedssans før minst 8 mnd i tillegg

Er katten under 12 uker nå som du har den, prøv å ikke la den få sutte på deg. Det kan virke slemt, men det blir fort en uvane for pus som kan vare livet ut



Anonymous poster hash: e45ea...d47
  • Liker 1
Skrevet

Min katt er snart 3 år gammel og han suttet fremdeles på et pledd han har hatt siden han var liten. Dyrlegen sa at vi skulle la han holde på for kattene fant kos og trygghet i det - noen vokste det av seg, mens andre suttet hele livet. :)

  • 2 uker senere...
Skrevet

Takk for svar alle sammen. Kattungen er over 12 uker gammel.

Skal så klart kose mye med den :-) Det er en liten jentepus :-)

Nå har vi 2 babyer i huset, kattungen og sønnen vår :-)

AnonymBruker
Skrevet

Min katt er snart 3 år gammel og han suttet fremdeles på et pledd han har hatt siden han var liten. Dyrlegen sa at vi skulle la han holde på for kattene fant kos og trygghet i det - noen vokste det av seg, mens andre suttet hele livet. :)

Min forrige katt fortsatte å sutte på et bestemt teppe etter at den ble voksen. Det ble grønt på det stedet, og jeg kastet teppet. Etter det suttet den ikke på noe.

Anonymous poster hash: ea541...1e7

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...