Venezia Skrevet 27. mai 2004 #1 Skrevet 27. mai 2004 Hei alle sammen Lurer på om mannen min har farlige alkoholvaner, eller om det bare er meg som overreagerer. Han liker alkohol, det er helt klart, han drikker vanligvis 4-5 dager i uka, noen ganger bare et par pils, noen ganger mye mer Han tåler mye, blir ikke fort full, men jeg liker det ikke for det. Han er på jobben hver dag. Står alltid tidlig opp, har aldri bakrus. Skal jeg akseptere at han drikker så ofte, eller ikke? :o
Gjest Hel Skrevet 27. mai 2004 #2 Skrevet 27. mai 2004 Har du snakket med han og sagt at det plager deg litt? Kan jo gjøre det og se om dere kan finne en mellomting begge er fornøyd med.
Gjest gjest1 Skrevet 27. mai 2004 #3 Skrevet 27. mai 2004 Eg hadde ikkje akseptert det. Har du tatt det opp med han?
nyibyen Skrevet 27. mai 2004 #4 Skrevet 27. mai 2004 Ser ikke noe galt i det. Det er vi i Norge som er rare, som bare drikker i helgene. Så lenge det bare er kos forbundet med det, han ikke blir overstadig beruset eller voldelig el.l., og det ikke går ut over jobben, så ser jeg ikke hva som er galt i det. Og han må selvfølgelig fint klare seg uten, ikke være avhengig av å drikke og ikke klare å kose seg uten. MEN hvis han henger med gutta på puben hver kveld, eller bare vil sitte foran TVen med ølbokser i en haug rundt stolen og se fotball, slik at det gikk utover samlivet deres, da ville jeg vært misfornøyd. OG han må respektere det hvis du ber ham drikke mindre / være uten alkohol av og til, så lenge du ikke tvinger ham til å bli avholds. Det er mitt syn, men jeg er svært ofte selv å treffe på puben og det er en VELDIG viktig del av mitt sosiale liv... Uten at det går ut over jobb el.l.
Gjest GreenSky Skrevet 27. mai 2004 #5 Skrevet 27. mai 2004 Nei, jeg ser ikke noe galt med det. Men han bør holde seg på det nivået og ikke øke. Gjør han det, bør du bli ekstra obs på faretegn. Selv pleier ofte jeg å ta meg en bloody mary om kvelden før jeg legger meg uten at jeg er ælkis for det.
Bitte Skrevet 28. mai 2004 #6 Skrevet 28. mai 2004 Hmm... jeg syned det lukter litt "stramt" av denne saken. Hvis han bare tar en pils i ny og ne,er jo ikke det noe farlig. Men hvis han drikker mye disse dagene,bør det blinke røde lamper. Jeg kommer selv fra et misbruker hjem,men har et naturlig forhold til alkohol. Jeg tar meg gjerne et glass vin eller 2 midt i uken. Hvis du merker at han ikke kan være uten ,er det fare på ferde...men å kose seg er det ingen ting i veien med.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå