Gå til innhold

Forlover sin oppgave i borgelig bryllup?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ei venninne skal gifte seg neste sommer. Hvilke oppgaver har jeg som forlover på bryllupsdagen når det ikke foregår i kirken, men på rådhuset? :/

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Akkurat de samme oppgavene.

Anonymous poster hash: 26264...2d7

  • Liker 2
Skrevet

Jeg var forlover i et borgerlig bryllup i høst og da signerte jeg på forlovererklæringen i forkant og som vitne under seremonien. Enkelt og greit.

Anonymous poster hash: de68b...51a

Skrevet

De samme oppgavene omtrent. Men kjære vene - hvorfor spør du ikke bruden om hva hun forventer av deg (eller: hvorfor i alle dager har hun ikke tatt det opp med deg?) i stedet for å spørre en gjeng med ukjente mennesker på et forum?



Anonymous poster hash: ef07a...6e7
  • Liker 4
Skrevet

Fordi bruden aldri har giftet seg før, å hun har så mye annet å tenke på nå, så vil finne ut av dette på egenhånd. Har du aldri spørt om noe "dumt" selv kanskje?

Skrevet

Du er et vitne

Skrevet

Fordi bruden aldri har giftet seg før, å hun har så mye annet å tenke på nå, så vil finne ut av dette på egenhånd. Har du aldri spørt om noe "dumt" selv kanskje?

Ingen grunn til å gå rett i forsvarsmodus. Grunnen til at du bør spørre henne er fordi forlovers oppgaver varierer enormt fra bryllup til bryllup. Noen ønsker bare at forlover skal skrive under papirer og være der på sermonien. Andre ønsker i tillegg hjelp med foreberedelser, at hun skal delta i sermonien på ulike måter, holde tale og hjelpe til i etterkant. Rent formelt må du skrive under forlovelseserklæring i forkant, og være vitne på dagen (selv om det faktisk ikke MÅ være deg det heller, man kan ha et annet vitne. Det er bare ikke vanlig). Hva "din" brud forventer og ønsker av deg er det bare hun som kan svare på. Og det synes jeg i grunnen hun burde ha gjort, det er ikke en selvfølge at forlover og brud tenker helt likt om dette.

Anonymous poster hash: ef07a...6e7

  • 2 uker senere...
Gjest Hjertesukk
Skrevet

Ingen spørsmål er dumme spørsmål! :) :) Skjønner godt at du er usikker, ettersom det tradisjonelle er kirkebryllup hvor forloverene er veldig synlige - og de fleste har et "forhold" til oppgavene og vet hva de sånn ca går ut på (fikse på kjolen i vielsen, sitte ved alteret etc). Når det kommer til borgerlige bryllup så er det sjeldent man hører noe om hva man skal gjøre. Men oppgavene er de samme :)

Du ordner med utdrikkningslag, skriver under forlovererklæring og er en støtte for bruden på dagen.
Er du heldig, så får du også være med på fotografbildene :)

Skrevet

Min forlover hadde 2 oppgaver; skrive under papirer på at jeg var jeg og å være vitne under sermonien.

Anonymous poster hash: 113b3...ca7

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...