Gjest Anonymous Skrevet 19. mai 2004 #1 Skrevet 19. mai 2004 Jeg har malt lister og har selvfølgelig sølt en og annen dråpe på parketten. Hvordan får jeg vekk malingen uten å skade parketten?
ringblomst Skrevet 19. mai 2004 #2 Skrevet 19. mai 2004 Mitt beste tips er å ta det med en gang det er vått, men det hjelper jo ikke deg nå. Har tatt vekk flere tørkede malingsflekker i dag med neglen, men så har ikke de vært store. Hvis det er vannbasert maling, vil kanskje klut og vann kunne hjelpe - i hvert fall til å myke flekken litt opp og så skrape den vekk. Ellers fungerer white-sprit på oljebasert maling.
Krølltoppen Skrevet 20. mai 2004 #3 Skrevet 20. mai 2004 Vanligvis går det ann å pirke det vekk hvis malingen er skikkelig tørr.
Gjest Myumi Skrevet 20. mai 2004 #4 Skrevet 20. mai 2004 Bruk en vindusskrape og vær forsiktig. Har fjernet malingsflekker fra min parkett med stor hell ved hjelp av denne.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå