Gå til innhold

Hvordan håndtere dette? Rørleggerhjelp


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg skal pusse opp kjøkkenet, og onkelen min som er rørlegger, har tilbudt seg å utføre rørleggerarbeidet. Han gjør dette gratis.

Jeg er opptatt av at ting skal bli gjort riktig, og jeg lurer på om dette kan få noen konsekvenser. Må jeg skatte av denne tjenesten? Dersom det skulle bli en vannlekasje, vil jeg da få problemer med forsikringsselskapet? Onkelen min er faglært, har lang erfaring og arbeider i et rørleggerfirma, men er ikke på jobb og tar ikke betalt for arbeidet han gjør hos meg. Han jobber altså ikke svart.

Er det noe annet jeg bør tenke på?



Anonymous poster hash: 8917f...409
Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Oi, det hadde jeg ikke gjort. Min far var rørlegger og turde aldri fikse rør hos meg. Blir det lekkasje er han ansvarlig og han hadde ikke råd til det. Men har du gjennom bedrift og papirer på arbeid er det lettere og klage. Du kan få problemer med forsikringsselskapet hvis en lekkasje oppstår altså.



Anonymous poster hash: 9fe3a...31e
  • Liker 1
Skrevet

I forhold til hva som kan skje i fremtiden og forsikringer så lønner det seg alltid å ha papirene i orden på utført arbeid.

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Mannen min er rørlegger, og selv om han gjør jobben selv, sørger han alltid for å få godkjenning av jobben med papirer fra et uavhengig firma.

For at onkelen din skal kunne gjøre jobben på en trygg måte, for alle parter, er det best om jobben går gjennom firmaet han jobber for.

Det blir litt dyrere, men tryggere.

Og også skattemessig er dette i grenseland, selv om han ikke mottar penger fra dere.



Anonymous poster hash: 7371e...f5d
AnonymBruker
Skrevet

Min far er rørlegger og har fikset vårt røropplegg gratis. Han har installert en sånn "alarm"-greie på kjøkkenet. Om det begynner å lekke så vil vannet bli skrudd av tror jeg. Har også satt en sånn plastboks under oppvaskmaskinen slik at vannet renner frem på gulvet og vi kan oppdage lekkasjer mye raskere.

Anonymous poster hash: ac30c...f84

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...