AnonymBruker Skrevet 3. januar 2014 #1 Skrevet 3. januar 2014 Jeg skal ha en tispevalp og tispemoren skall få løpetid og å bli parret i januar. Er det å plage oppdretteren om jeg sender henne en email og spør om tispa har fått begynnende løpetid eller har blitt parra? Det er bare 4.januar om en halvtime. Er det å mase? Vet at tispa har løpetid elve dager før de parres. Derfor vet man om løpetid før parringsdagene. Vil ikke plage oppdretteren heller men er det rart om jeg ikke spør? Hva hadde dere gjort?Anonymous poster hash: 17dd8...d40
Frk. Lolly Skrevet 3. januar 2014 #2 Skrevet 3. januar 2014 Jeg hadde kontinuerlig og løpende kontakt fra 8mnd før parring og har beholdt kontakten. Seriøse oppdrettere setter pris på kontakt og spørsmål
HvittHus Skrevet 3. januar 2014 #3 Skrevet 3. januar 2014 Jeg hadde nok oppfattet deg som litt spesiell hvis jeg hadde fått en slik forespørsel, ja. Jeg vet at det er spennende å vente på valp, men oppdretteren vil gi deg beskjed så fort det er en ledig tispevalp til deg.
Sheltay Retrac Skrevet 3. januar 2014 #4 Skrevet 3. januar 2014 Vent litt du, så får du sikkert beskjed når de evt. ser at parringen har vært vellykket.
Gjest Hinkelpinkel Skrevet 3. januar 2014 #5 Skrevet 3. januar 2014 Syns det er å mase litt ja. No er det tross alt berre 4. januar, fremdeles mange dager igjen i mnd. Vil tru at du får beskjed når løpetiden setter i gang eller når parringen har vert vellykka.
AnonymBruker Skrevet 4. januar 2014 #6 Skrevet 4. januar 2014 Er det ikke litt rart at de kan "holde av" en valp som de enda ikke vet om blir noe av. Parringa kan gå skeis, noe som resulterer i null valper. Det er heller ikke garantert at det blir tisper. Anonymous poster hash: ff7d2...f28
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå