Gå til innhold

TwinTip eller Snowboard? Hjelp!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Trenger hjelp til å bestemme meg, for det klarer jeg tydeligvis ikke selv :P

Skal gå til innkjøp av enten nytt snowboard eller nye twintip ski og jeg klarer ikke å bestemme meg for hva jeg skal gå for.

Jeg har siden jeg var lita (5-6 år gammel) stått på vanlig ski (carving) og disse ble byttet ut med brett for ca 5 år siden. Nå har jeg gitt bort brettet mitt til min niese da det egentlig ikke passet meg og at det er et "billigbrett" som uansett var modent for utskifting.

Jeg har aldri blitt helt 100% komfertabel med brett på disse 5 årene, det er ikke noe problem med teknikken, fart, hopp osv, men jeg synes det er litt slitsomt med brett. Spesielt i bakkene i Oppdal når man beveger seg mellom de forskjellige heisene (lange og smale og slakke løyper hvor man mister lett fart og blir sliten)

Men som sagt, brettet har aldri helt passet meg 100% (jeg burde vært 10 cm høyere og 10 kg tyngre for at det skal passe) så det kan jo ha noe med saken å gjøre.

Ski har jeg bestandig syntes at er artig og veldig behagelig når man skal stå lenge, men utrolig kjedelig med carvingski, for man kan liksom ikke leke seg så mye med de. Derfor vurderer jeg nå å invistere i skikkelige twintip ski.

Hva mener dere? Kom med pros and cons :)

Ski eller brett?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ski. Definitivt. Ski har veldig mange fordeler når det gjelder både i og utenfor løypene.

1. Lettere å ha i både T-heis, og stolheis

2. Lar deg traversere uten å ta av ene foten

3. Staver

4. Går fortere om du vil det

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...