Gå til innhold

Tips til hvordan jeg kan fikse skadet / slitt bordoverflate?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Uansett hva vi spiser til middag så har samboer en lei vane for å søle på bordet, utenfor bordbrikken sin. Han tørker gjerne ikke opp etter seg noe som gjør at matrestene / sølet størkner. Når jeg da skal til og vaske det vekk så må det noen ganger litt makt til.. Og da ser jeg at malingen på bordet over tid forsvinner. Særlig hvis kluten er våt. (Bordet er av tre, fra bohus, malt i svart). Ser også at det har begynt å flise seg opp. Akkurat på den ene siden der hvor samboer alltid sitter:)

noen som har noen tips til hvordan bordet kan se pent ut igjen? Bør jeg male over med svart og så lakkere kanskje? Sraymaling? må jeg pusse vekk all den gamle malingen først?

Jeg er ikke så veldig begeistret for duk. Men finnes det kanskje noe plastbelegg jeg kan ha oppå for å skåne bordet? svart eller gjennomsiktig?

Anonymous poster hash: 7d30b...c69

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Puss vekk gammel maling, grunn og mal to strøl på ny og lakker til slutt så matsøl ikke trekker nedi.

Og be sambo om å slutte å gi så faen.

Skrevet

Gå på en malerforretning for å få gode tips. Ta gjerne med bilde av bordet :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...