Angelboy75 Skrevet 28. desember 2013 #1 Skrevet 28. desember 2013 Jeg traff ei fantastisk jente på ferie i november og har siden vært så forelsket i henne. Problemet er at hun bor i Vietnam.. Vi sender masse meldinger til hverandre hver dag, videochatter osv og selv om jeg snart er 40 år føler jeg det som om jeg var 14 år :-) Aldri hatt slike følelser for noen før. Har hjertebank, lite matlyst, tenker på henne hele tiden og går rundt å smiler og er glad. Men d verste er problemer med å søve.. Klarer bare 5 timer hver natt, er ikke spesielt trett om morgenen.. Noen som har noen gode tips her? Holder på å bli sprø.. Problemet er ikke å sovne, men når jeg våkner etter ca 5 timer så blir jeg liggende å tenke på henne.. Skal heldigvis ned på besøk igjen om 25 dager ;-)
Dricka Skrevet 28. desember 2013 #2 Skrevet 28. desember 2013 Congratualtions you are in love. Ingen tips å få her, går over etterhvert. 3
Gjest Halvor Skrevet 28. desember 2013 #3 Skrevet 28. desember 2013 Høres bra ut. Har hørt at det er mange flotte og gode jenter på Filippinene (de har også ganske lik kultur som oss fordi de er katolske ). Er de like hyggelige som jeg har hørt og er de interessert i Skandinaviske menn ofte?
Nettinettet Skrevet 28. desember 2013 #4 Skrevet 28. desember 2013 Jeg traff ei fantastisk jente på ferie i november og har siden vært så forelsket i henne. Problemet er at hun bor i Vietnam.. Vi sender masse meldinger til hverandre hver dag, videochatter osv og selv om jeg snart er 40 år føler jeg det som om jeg var 14 år :-) Aldri hatt slike følelser for noen før. Har hjertebank, lite matlyst, tenker på henne hele tiden og går rundt å smiler og er glad. Men d verste er problemer med å søve.. Klarer bare 5 timer hver natt, er ikke spesielt trett om morgenen.. Noen som har noen gode tips her? Holder på å bli sprø.. Problemet er ikke å sovne, men når jeg våkner etter ca 5 timer så blir jeg liggende å tenke på henne.. Skal heldigvis ned på besøk igjen om 25 dager ;-) Er du forelsket i henne fordi du føler hun er fantastisk, eller er du forelsket i henne fordi hun virker forelsket i deg? Har du opplevd at noen her hjemme har vært forelsket i deg?
Angelboy75 Skrevet 29. desember 2013 Forfatter #5 Skrevet 29. desember 2013 Er du forelsket i henne fordi du føler hun er fantastisk, eller er du forelsket i henne fordi hun virker forelsket i deg? Har du opplevd at noen her hjemme har vært forelsket i deg? Vi er begge forelsket i hverandre, føler at hun kan bli en god kone en dag. Har vel aldri opplevd at noen har vært så forelsket i meg som nå.. Kommer nettopp fra et 13 års langt forhold, men i løpet av de 13 årene var det aldri som nå.. Da ble jeg glad i henne etter hvert, mens nå var det "love at first sight"..
Angelboy75 Skrevet 29. desember 2013 Forfatter #6 Skrevet 29. desember 2013 Høres bra ut. Har hørt at det er mange flotte og gode jenter på Filippinene (de har også ganske lik kultur som oss fordi de er katolske ). Er de like hyggelige som jeg har hørt og er de interessert i Skandinaviske menn ofte? Hei, tror det er generelt likt i hele Asia og som skandinavisk mann får du mye oppmerksomhet. Er første gang jeg har vært i Asia, forelsket meg også i kulturen der. Asiatiske jenter er mer opptatt av hus og familie en egen karriere. Og de kan lage mat (er mer en de norske jentene jeg har vært sammen med kan)..
Nettinettet Skrevet 29. desember 2013 #7 Skrevet 29. desember 2013 Vi er begge forelsket i hverandre, føler at hun kan bli en god kone en dag. Har vel aldri opplevd at noen har vært så forelsket i meg som nå.. Kommer nettopp fra et 13 års langt forhold, men i løpet av de 13 årene var det aldri som nå.. Da ble jeg glad i henne etter hvert, mens nå var det "love at first sight".. Jeg tror dette er grunnen til at mange norske menn velger utenlandske kvinner. De opplever at de kvinnene elsker av hele sitt hjertet og ser dem på en annen måte enn det norske kvinner gjør. Jeg er bare veldig skeptisk også. Fordi en norsk mann gir muligheter til et nytt liv. Er det ekte kjærlighet til mannen eller til mulighetene mannen bringer, eller blir disse to tingene flettet inn i hverandre.. Blir følelsene forsterket av at helheten gir mulighet for et bedre liv.. både fyllt med følelser for et annet menneske men også et bedre liv materalistisk sett? Og er det derfor så mange sliter med å få seg dame i norge, fordi de har det så bra, at de ikke trenger det ekstra som gjør at utseende blir bedre? Vet ikke jeg, bare slenger ut noen tanker her..
Angelboy75 Skrevet 29. desember 2013 Forfatter #8 Skrevet 29. desember 2013 Jeg tror dette er grunnen til at mange norske menn velger utenlandske kvinner. De opplever at de kvinnene elsker av hele sitt hjertet og ser dem på en annen måte enn det norske kvinner gjør. Jeg er bare veldig skeptisk også. Fordi en norsk mann gir muligheter til et nytt liv. Er det ekte kjærlighet til mannen eller til mulighetene mannen bringer, eller blir disse to tingene flettet inn i hverandre.. Blir følelsene forsterket av at helheten gir mulighet for et bedre liv.. både fyllt med følelser for et annet menneske men også et bedre liv materalistisk sett? Og er det derfor så mange sliter med å få seg dame i norge, fordi de har det så bra, at de ikke trenger det ekstra som gjør at utseende blir bedre? Vet ikke jeg, bare slenger ut noen tanker her.. Ja, har vært på samme tanke selv.. Om det er meg eller muligheten for et bedre liv i vesten. Men hun ønsker ihvertfall i første omgang at jeg flytter ned der.. Men har alltid tenkt med hode før og d har ikke gått så bra.. Så kanskje jeg skal følge hjertet denne gang. Får se hva som skjer når jeg reiser ned igjen.. Takk for dine tanker :-)
Kamikatze Skrevet 29. desember 2013 #9 Skrevet 29. desember 2013 Vær klar over at hun kommer fra en kultur som er totalt ulik vår med tanke på sosialt sikkerhetsnett. Hun forventes å forsørge sine foreldre og søsken, og å hjelpe storfamilien der hun kan, Forbered deg på å kalkulere slike faste utgifter inn i budsjettet. Hun elsker trolig sin mor mer enn hun noensinne vil elske deg. Og hun blir sjef i heimen, så ikke tro du slipper billig fra å glemme å ta av skoene før du kommer inn. Jenter fra denne kulturen har fokus på hjem og familie. De har ikke hatt luksusen å kunne leke seg langt inn i førtiåra, før de føler det er på tide å hente fram prøverøret... Ellers er det bare å gratulere, Høres ut som ordentlig vietnammenam. 1
Angelboy75 Skrevet 29. desember 2013 Forfatter #10 Skrevet 29. desember 2013 Vær klar over at hun kommer fra en kultur som er totalt ulik vår med tanke på sosialt sikkerhetsnett. Hun forventes å forsørge sine foreldre og søsken, og å hjelpe storfamilien der hun kan, Forbered deg på å kalkulere slike faste utgifter inn i budsjettet. Hun elsker trolig sin mor mer enn hun noensinne vil elske deg. Og hun blir sjef i heimen, så ikke tro du slipper billig fra å glemme å ta av skoene før du kommer inn. Jenter fra denne kulturen har fokus på hjem og familie. De har ikke hatt luksusen å kunne leke seg langt inn i førtiåra, før de føler det er på tide å hente fram prøverøret... Ellers er det bare å gratulere, Høres ut som ordentlig vietnammenam. Takk for innspill. Er klar over de faktorer og vi har snakket om det allerede. Virker som om de er en ressursfull familie. Dama driver en coffeshop og søstera driver en bar. Har også vært innom at hun må regne med å få seg en jobb hvis hun skal kunne bo her og er med på det. Gjør ikke noe for meg at hun blir sjef i familien :-) Så vi får ta et steg av gangen og se hva som skjer. Gleder meg ihvertfall til å reise tilbake. Heldigvis er hun bra i engelsk så kommunikasjonen går bra..
Nettinettet Skrevet 2. januar 2014 #11 Skrevet 2. januar 2014 Ja, har vært på samme tanke selv.. Om det er meg eller muligheten for et bedre liv i vesten. Men hun ønsker ihvertfall i første omgang at jeg flytter ned der.. Men har alltid tenkt med hode før og d har ikke gått så bra.. Så kanskje jeg skal følge hjertet denne gang. Får se hva som skjer når jeg reiser ned igjen.. Takk for dine tanker :-) Selv takk for dine tanker Jeg tror det er lurt å følge hjerte noen ganger å bare kjøre på, så lenge man ikke har noe å tape på det, annet enn et såret hjerte da ofcourse. Man lærer av alt livet gir, og en opplevelse med gode følelser er fortsatt en opplevelse med gode følelser selv om det ikke endrer som man håpet. Men har du økonomi som ikke vil tåle et eventuelt økonomisk tap bør du være forsiktig med å kjøpe noe der osv Har du økonomi til å tape så kjør på! Tenk at du uansett bidrar til at en familie får et bedre liv. Det er fin FIN ting det
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå