Annie70 Skrevet 17. desember 2013 #1 Skrevet 17. desember 2013 Vår katt har nå skjerm rundt halsen pga et sår som er sydd. Katten plages selvfølgelig veldig av skjermen, rygger hele tiden og smeller hodet inn i ting. Noen som har erfaring med hvor lang tid det tar før de venner seg til skjermen? Kjenner det kan bli 10 lange dager her
AnonymBruker Skrevet 17. desember 2013 #2 Skrevet 17. desember 2013 Kommer an på katten. Første gang vi var gjennom dette vente pus seg aldri til den, det eneste som skjedde var at hun resignerte og nektet å gå noe sted med skjermen på. Så vi måtte ta den av på dagtid så hun fikk spist og tisset under tilsyn, ellers lå hun på samme flekken i ti dager og furtet. Sist gang, med en annen katt gikk det bedre. Hun er ganske smart, og skjønte relativt raskt hvordan hun skulle bevege seg med skjermen. At de rygger mye er vanlig, det er slik de forsøker å komme seg fri fra hindringer. Men denne pusen er litt for smart for sitt eget beste, med en gang hun greide å bevege seg med skjerm begynte manipuleringen for å få den av, så vi måtte følge med på henne og stramme den flere ganger. Pass også på at mat/vannskål er høye/smale nok til at hun får til å bruke dem med skjermen på, kanskje må dere guide litt i starten. Toalettet må også være uten evt tak i denne perioden. Anonymous poster hash: 24e2b...5b0
Aurora M. Skrevet 17. desember 2013 #3 Skrevet 17. desember 2013 De jeg har vært borti har stort sett godtatt den (om ikke elsket..) etter et par-tre dager. Det er viktig som AB over sier, å passe på at den når til mat og vannskål. Du kan også ta av skjermen noen stunder hver dag under oppsyn, så den får bevege seg litt fritt.
Annie70 Skrevet 17. desember 2013 Forfatter #4 Skrevet 17. desember 2013 Godt å høre at det forhåpentligvis ikke blir 10 dager i helvete her Katten ligger nå på badet og furter... Må si jeg foretrekker dette fremfor konstant rygging og kaving for å få av skjermen. Hun klarte faktisk å både spise og drikke tidligere. Eneste utfordringen er vel toalettet, for hun går ut. Måtte opp i buskene og løsne henne fra noen kvister i dag
Tvist Skrevet 17. desember 2013 #5 Skrevet 17. desember 2013 Jeg klipte litt av skjermen som katten min hadde, så hun klarte å spise/drikke uten problemer. Bare pass på at den ikke har skarpe kanter etterpå.
skruf Skrevet 18. desember 2013 #6 Skrevet 18. desember 2013 Hvor på kroppen har katten sydd? Da pusefrøkena her ble kastrert så fikk hun på seg en body for å unngå at hun var borti såret, mye bedre enn den skjermen. Hvis det er noe lignende sår og katten ikke venner seg med skjermen så kan du høre med dyrlegen og få en body til pus istedet.
AnonymBruker Skrevet 18. desember 2013 #7 Skrevet 18. desember 2013 Min hadde skjerm i 10 dager, første dagen kræsjet han inn i alt, etter vel 2 dager var det som om han visste at den var der, og da klarte han å gå opp trappen uten å kræsje inn i trappetrinnet og visste hvordan han skulle posisjonere seg ovenfor mat/vannskåla. Det er trasigere for "mor" enn for katten Anonymous poster hash: ec957...2f0
Annie70 Skrevet 18. desember 2013 Forfatter #8 Skrevet 18. desember 2013 Takk for tips, men katten har sydd et sår i bakbenet, så body er ikke noe alternativ. Pus tråkker konstant rundt og rundt og smeller hodet inn i alt på sin vei. Virker nesten som en demonstrasjon Setter på litt bandasje innimellom og tar av skjermen, da er hun verdens lykkeligste katt, maler og koser seg. Tror vi får kjøre en balanse i dagene fremover så går vel dagene på et vis
Green Lady Skrevet 18. desember 2013 #9 Skrevet 18. desember 2013 Godt å høre at det forhåpentligvis ikke blir 10 dager i helvete her Katten ligger nå på badet og furter... Må si jeg foretrekker dette fremfor konstant rygging og kaving for å få av skjermen. Hun klarte faktisk å både spise og drikke tidligere. Eneste utfordringen er vel toalettet, for hun går ut. Måtte opp i buskene og løsne henne fra noen kvister i dag Slipper du katten ut med (lampe)skjerm og nysydd sår??
Annie70 Skrevet 18. desember 2013 Forfatter #10 Skrevet 18. desember 2013 Ifølge dyrlegen kunne vi slippe henne ut dagen etter, noe jeg ikke føler meg helt komfortabel med i tilfelle hun setter seg fast etc, men følger henne ut slik at hun får gått på do. Har gått veldig fint Såret dekker vi selvfølgelig til når hun skal ut.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå