tøydokka Skrevet 11. desember 2013 #1 Skrevet 11. desember 2013 Har hatt min iphone 3gs i 3 år nå, og den funker helt fint enda. Men er lei av det elendige kameraet. ikke blitz, og tar elendige bilder viss ikke det man skal ta bilde av står helt i ro og ikke har bra lys.. Veldig vanskelig å fotografere unger, dyr eller annet som beveger seg, og det er superirriterende!! Veldig sugen på en ny snaisen telefon, men er vel av "den gamle typen", som ikke synes noe om å kassere fullt brukbare ting. Både for miljø, forbruk og økonomi.. Hva tenker dere andre fornuftige sjeler? Kan jeg med "god" samvittighet si at den gamle telefonen er "ubrukelig/ødelagt", og kjøpe en jeg ønsker meg nå etter 3 år??
AnonymBruker Skrevet 11. desember 2013 #2 Skrevet 11. desember 2013 3 år er god tid på en telefon, var jeg deg hadde jeg unnet meg en ny Har selv en 4 år gammel nokia som snart ryker til fordel for noe 1000 ganger mer avansert, får satse på at jeg klarer å lære meg å bruke den. Anonymous poster hash: 9043c...5db
Guadaloupe Skrevet 11. desember 2013 #3 Skrevet 11. desember 2013 Min har jeg hatt i 3 år og 5 måneder nå, funker fortsatt fint, fusker kanskje litt av og til. Bruker den til å ringe og sende meldinger med (og ta ett bilde i halvåret), that's it. Alle maser om at jeg skal kjøpe meg ny snart.
Silfen Skrevet 11. desember 2013 #4 Skrevet 11. desember 2013 Vanligvis har jeg de til de ryker. Og det har pleid å skje før 3 år iallfall.
Anglofil Skrevet 11. desember 2013 #5 Skrevet 11. desember 2013 Vanligvis til de ikke fungerer tilfredsstillende lenger. Venter mellom 2-3 år før jeg får ny telefon. Mvh Yvonne
Apefinger Skrevet 11. desember 2013 #6 Skrevet 11. desember 2013 Skifter omtrent hver 3 mnd? Har ihvertfall aldri en telefon i mer enn 1 år, rekker å bli stjelt et par ganger før det... bankkort og mobiltelefoner er forbruksvare her i gården..
tøydokka Skrevet 11. desember 2013 Forfatter #7 Skrevet 11. desember 2013 (endret) Ok, takk for svar alle sammen!! Ser at folk ofte har telefonen til den ryker.. Men jeg er så flink å ta vare på ting, renser og oppgraderer systemer osv.. Så da ryker det jo ikke.. Problemet er at telefonen tar så dårlige bilder!! Jeg har riktignok et superdupert speilrefleks- kamera, som tar kanonbra bilder, men det har jeg liksom aldri med meg når det gjelder da..(tungt, og tar mye plass + at det er så dyrt om det skulle bli stjelt).. Så da blir det til at de fleste bildene jeg tar blir knipset med mobilen, og når mobilkameraet er så innihelvete dårlig, så suger bildene balleræv, og det går ut over hele familiehistorien liksom.. (For det er kun jeg som gidder å fotografere, redigere bilder og dele de..) Derfor synes jeg kanskje det er grunn til å unne seg en ny telefon med et bra kamera! Enig?? Endret 11. desember 2013 av tøydokka 1
Cordelia Skrevet 11. desember 2013 #8 Skrevet 11. desember 2013 (endret) Ok, takk for svar alle sammen!! Ser at folk ofte har telefonen til den ryker.. Men jeg er så flink å ta vare på ting, renser og oppgraderer systemer osv.. Så da ryker det jo ikke.. Problemet er at telefonen tar så dårlige bilder!! Jeg har riktignok et superdupert speilrefleks- kamera, som tar kanonbra bilder, men det har jeg liksom aldri med meg når det gjelder da..(tungt, og tar mye plass + at det er så dyrt om det skulle bli stjelt).. Så da blir det til at de fleste bildene jeg tar blir knipset med mobilen, og når mobilkameraet er så innihelvete dårlig, så suger bildene balleræv, og det går ut over hele familiehistorien liksom.. (For det er kun jeg som gidder å fotografere, redigere bilder og dele de..) Derfor synes jeg kanskje det er grunn til å unne seg en ny telefon med et bra kamera! Enig?? Gjør det du. Jeg unnet meg et kamera nå i høst etter en gammel skyvetelefon som i og for seg funket greit, men 3 mpx kamera uten blitz kan bli litt dårlig i mørke rom. Savner den faktisk litt iblant. Og mine telefoner varer som regel en tre-fire, noen nesten fem år. Faktisk har ingen av dem kræsjet før jeg byttet dem ut, men gjorde det rett og slett fordi de begynte å bli litt "slitte". Endret 11. desember 2013 av Cordelia 1
Minya Skrevet 12. desember 2013 #10 Skrevet 12. desember 2013 Gjennomsnittlig om jeg regner med alle mobilene jeg har hatt noensinne; ca fem år. Men så har jeg mobilTELEFON også da og ikke sånn "smart"fon. Sist jeg hadde behov for ny mobil kjøpte jeg en maken til den gamle via ebay.
Gjest Badebuksa Skrevet 12. desember 2013 #11 Skrevet 12. desember 2013 Det blir endel år. Bytter når den begynner å bli ødelagt. Telefon er det jeg prioriterer aller sist.
AnonymBruker Skrevet 12. desember 2013 #12 Skrevet 12. desember 2013 Jeg vil tro at jeg ligger på cirka tre år per telefon. Anonymous poster hash: 897b0...e32
AnonymBruker Skrevet 12. desember 2013 #13 Skrevet 12. desember 2013 Det har stort sett hvert ca to år pr telefon de siste årene. Og stort sett er det fordi telefonen blir dårlig eller ødelagt at jeg bytter. Nå har jeg arbeidsgiverfinansiert telefon og jobben sier at en telefon skal vare i tre år. Men nå nærmer min seg to år - og gjett hva - den er helt ødelagt. Innebygd batteri som ikke lar seg bytte - går ikke an å lade. Må spørre om jeg kan få ny. Anonymous poster hash: 9cc9b...6ed
spinnwild Skrevet 12. desember 2013 #14 Skrevet 12. desember 2013 Jeg bytter 1-2 ganger i løpet av to år ca. Ikke det at jeg bytter til NY mobil da, neinei, jeg tar over gamletelefonen til typen når han bytter jeg (så lenge den fungerer). Ny mobil har jeg ikke hatt på 8år, men har hatt 3ulike mobiler innimellom da og nå. Når den jeg har nå går heden, regner jeg med jeg går ett hakk til tilbake i mobilkøa, og bruker den jeg hadde før denne igjen :-p Jeg bytter mer for forandringens skyld enn noe annet. Men sparer på de som fortsatt fungerer. Alltid greit å ha noen i backup i tilfelle den man bruker plutselig bryter sammen. Bruk og kast er ikke for meg. Bruk til ting ikke kan brukes lengre, høres mye bedre ut :-)
Gjest Funky Punk Skrevet 12. desember 2013 #15 Skrevet 12. desember 2013 Bruker telefonen til den ikke fungerer som den skal lengre. Dvs, dersom kamerfunksjonen blir gåen så ville jeg nok byttet siden jeg bruker den funksjonen mye
Gjest Raindrops Skrevet 12. desember 2013 #16 Skrevet 12. desember 2013 De overlever vanligvis i ca. ett år i snitt eller mindre. Jeg bytter den ikke ut før den ikke kan brukes, dessverre er jeg så notorisk klønete at både jeg og telefonen burde pakkes inn i bobleplast.
brightness Skrevet 13. desember 2013 #17 Skrevet 13. desember 2013 Jeg pleier å ha alt jeg har (mobiler, pc'er etc) til de dør/blir helt invalide. Gjerne litt lenger også.
JamesHardy Skrevet 13. desember 2013 #18 Skrevet 13. desember 2013 Om det blir upraktisk eller ødelagt så blir det byttet ut. Er vel sporadisk på tid. Et par år gjerne.
Callisto83 Skrevet 13. desember 2013 #19 Skrevet 13. desember 2013 Jeg tar godt vare på mine duppeditter, så de varer gjerne til de selv gir opp En ting jeg har lagt litt merke til den siste tiden, er at teknologien på en måte har stagnert litt. Det er liksom en grense på hvor bra bilde og video man trenger, eller hvor rask internett skal være. Siste nytt nå for tiden innen mobiltelefoni er jo ikke like revolusjonerende som fra tiden man bare kunne se sms og ringe, og kanskje sende og motta et dårlig mms bilde.. Da var virkelig hvert år spennende, i og med at teknologien utviklet seg så raskt. Men NÅ er det på en måte litt mettet etter min mening. 1
Gjest crazycatlady Skrevet 13. desember 2013 #20 Skrevet 13. desember 2013 (endret) Bytter når den begynner å bli treg eller ødelagt. Har iPhone 4 og den er tre år gammel i april. Det er det lengste jeg noen gang har hatt en telefon. Skal bytte den ut over nyttår. Den er blitt utrolig treg, er stygg bak etter x antall slag i bakken og talelyden og kamera er blitt elendig. Dessuten konker lyden ut av og til. Skal ha iPhone 5s neste gang. Kjøper den over nyttår. Endret 13. desember 2013 av RusaPåBrus
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå