Tøytigern Skrevet 5. desember 2013 #1 Skrevet 5. desember 2013 Hvordan ville man lagd sin egen julesokk? Jeg så noen på en butikk i dag men jeg har sånn strie liggende hjemme og tenkte at man kan sikkert lage det selv. Hvis jeg bare fikk noen tips. Jeg tenkte å klippe ut sokkefasongen, men etter det er jeg litt usikker. Pluss en ting til: Er det litt patetisk å lage dem selv?
Lillevaffel Skrevet 5. desember 2013 #2 Skrevet 5. desember 2013 Synes ikke det er patetisk, synes derimot at det er kult! :-) Jeg ville brukt et stoff med et julemønster jeg liker godt, tegnet opp fasonger på stoffet og klipt ut to sokkefigurer og sydd dem sammen med symaskin :-) Husk å ikke sy igjen øverst, da... Så vrenger du den, pynter utenpå ved å sy på litt blonder/bokstaver i stoff, for eksempel "god jul" osv :-) Jeg ville helst brukt filt til å lage en julesokk.
Lillevaffel Skrevet 5. desember 2013 #3 Skrevet 5. desember 2013 Synes ikke det er patetisk, synes derimot at det er kult! :-) Jeg ville brukt et stoff med et julemønster jeg liker godt, tegnet opp fasonger på stoffet og klipt ut to sokkefigurer og sydd dem sammen med symaskin :-) Husk å ikke sy igjen øverst, da... Så vrenger du den, pynter utenpå ved å sy på litt blonder/bokstaver i stoff, for eksempel "god jul" osv :-) Jeg ville helst brukt filt til å lage en julesokk.
AnonymBruker Skrevet 5. desember 2013 #4 Skrevet 5. desember 2013 Jeg har sydd julesokker før og brukte forskjellig juleaktig stoff. Filt og strie er ut som noe man laget på barneskolen. Anonymous poster hash: 2d54e...651
Lillevaffel Skrevet 5. desember 2013 #5 Skrevet 5. desember 2013 Syr man pent og er nøye blir det ikke så stygt, skal du se ;-) Har lagd en del julestrømper av filt som ser fine ut :-) Jeg har sydd julesokker før og brukte forskjellig juleaktig stoff. Filt og strie er ut som noe man laget på barneskolen. Anonymous poster hash: 2d54e...651
Tøytigern Skrevet 5. desember 2013 Forfatter #6 Skrevet 5. desember 2013 Jeg har ikk epeiling på hvordan man syr på en symaskin, for det har jeg aldri prøvd. Jeg må i tilfelle sy med en nål og noe tråd jeg har. Jeg har feks noe ullgarn tilgjengelig og noe hyssing av bomull. Det strie-stoffet jeg har ligner veldig mye på det de sokkene som butikken hadde var lagd av, så jeg tror ikke jeg trenger noe annet. Det var kanter på det, da. Øverst var det et annet stoff med juletrær, snø og blå himmel med stjerner. Sokkene hadde røde kanter langs sidene. Kan man lime det sammen på noen måte? Jeg har limpistol..
AnonymBruker Skrevet 6. desember 2013 #7 Skrevet 6. desember 2013 Nei, du kan ikke lime. Gå og kjøp en julestrømpe, du. Helst en som ikke er av strie, det er ikke pent. Når du aldri har sydd før tror jeg det blir dyrt og at resultatet ikke matcher forventningene. http://www.skeidar.no/produkter/jul/jul/juletekstil/tradisjon-julestrompe-rod http://www.bohus.no/jul/dekor/julepynt/kozy-julestromper/ De har helt sikkert på Nille og Europris også. Anonymous poster hash: 2d54e...651
Tøytigern Skrevet 6. desember 2013 Forfatter #8 Skrevet 6. desember 2013 Nei, du kan ikke lime. Gå og kjøp en julestrømpe, du. Helst en som ikke er av strie, det er ikke pent. Når du aldri har sydd før tror jeg det blir dyrt og at resultatet ikke matcher forventningene. http://www.skeidar.no/produkter/jul/jul/juletekstil/tradisjon-julestrompe-rod http://www.bohus.no/jul/dekor/julepynt/kozy-julestromper/ De har helt sikkert på Nille og Europris også. Anonymous poster hash: 2d54e...651 Det blir jo ikke dyrt når jeg har stoffet og tråden, saks og nål... Da har jeg alt som behøves. Jeg kan fluebinding så det er ikke som at jeg ikke skjønner hva man gjør med en synål. Symaskiner, derimot..
Tøytigern Skrevet 6. desember 2013 Forfatter #9 Skrevet 6. desember 2013 Synes ikke det er patetisk, synes derimot at det er kult! :-) Jeg ville brukt et stoff med et julemønster jeg liker godt, tegnet opp fasonger på stoffet og klipt ut to sokkefigurer og sydd dem sammen med symaskin :-) Husk å ikke sy igjen øverst, da... Så vrenger du den, pynter utenpå ved å sy på litt blonder/bokstaver i stoff, for eksempel "god jul" osv :-) Jeg ville helst brukt filt til å lage en julesokk. Hvis jeg tar filt på strien? Hvor får jeg tak i filt. Eller stoff med noe julete mønster.
AnonymBruker Skrevet 6. desember 2013 #10 Skrevet 6. desember 2013 Stoff- eller hobbybutikk. Anonymous poster hash: 2d54e...651
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå