Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Tenker på når mannen/dama i livet ditt sier stygge ting til deg og kaller deg div., hva godtar du??

Er det akseptabelt eller uakseptabelt å kalle den andre:

Drittsekk

Fæl

Møkkakjerring

Dust

Ego

Gæren

Idiot

Anonymous poster hash: db40f...d9e

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg ville godtatt alle de der en sjelden gang. Vi kan alle bruke diverse kraftuttrykk når det oppstår gnisninger. Det jeg ikke ville godtatt var om han brukte det ofte, og i enhver diskusjon.

  • Liker 2
Skrevet

Oppegående mennesker trenger ikke kalle hverandre stygge ting bare fordi de er uenig eller krangler. Hadde ikke funnet meg i det ;)

Anonymous poster hash: a0a7d...b2e

Skrevet

Vi har aldri kalt hverandre stygge ting når vi har kranglet.

Skrevet

Godtar ord som det går an å legge en handling eller noen jeg kanskje har sagt som kan virke sårende eller provoserende bak :

Drittsekk

Dust

Ego

Gærem

Idiot

Godtar ikke ord som går direkte på personlighet og utseende:

Fæl

Møkkakjerring

Skrevet

Har aldri blitt kalt noen av disse tingene og ville ikke godtatt det.

Selvsagt er man uenige og har krangler, men har aldri opplevd å bli kalt "møkkakjerring" eller noe slikt. Sier veldig mye om mannen.

  • Liker 2
Skrevet

Ja.. Jeg godtar det ved at jeg iike går fra ham, men jeg hater det. Den følelsen når noe synes det er på sin plass å kalle deg fæl eller møkkakjerring. Hva driver jeg med, liksom..

Ts

Anonymous poster hash: db40f...d9e

Skrevet

Møkkakjerring og drittsekk er nesten et halvt kompliment. Man er i alle fall sammen fremdeles...

Dust, idiot, gæren er betegnelser jeg ikke liker, de angriper ens mentale kapasitet.

Skrevet

Ja, det er det jeg tenker også! Å bli kalt gæren.. At man blir så til de grader sett ned på. Mange sier at man sier mye stygt man ikke mener under krangler, men jeg tror faktisk også at man sier akkurat det man mener noen ganger, fordi man er sint og mister beherskelsen? Og så unnskylder man det etterpå med at man ikke mente det. Vet ikke jeg :(

Gjør vondt uansett, og jeg mister gode følelser.

Anonymous poster hash: db40f...d9e

  • Liker 1
Skrevet

Godtar det meste en gang iblant, men jeg finner det ikke særlig imponerende. Om meningen er å såre meg eller få meg til å føle anger, er ikke å kalle meg en drittsekk veien å gå.

Gjest Awzm me
Skrevet

Kan lett kalle hverandre dust. Ser ikke på det som et veldig seriøst ord, mest tulleord for å vise at du er litt sur, men ikke så sur at det er world war 3 akkurat

Skrevet

Jeg ville ikke godtatt noen av ordene. Selv om man diskuterer syns jeg det er unødvendig å kalle hverandre stykke ord.

Skrevet

Tror det verste vi har sagt til hverandre må være "dust" eller "gud, så teit du er". Ellers synes jeg faktisk ikke det er nødvendig å kalle hverandre stygge ting, uansett hvor sint man er.

Skrevet

Tenker på når mannen/dama i livet ditt sier stygge ting til deg og kaller deg div., hva godtar du??

Er det akseptabelt eller uakseptabelt å kalle den andre:

Drittsekk

Fæl

Møkkakjerring

Dust

Ego

Gæren

Idiot

Anonymous poster hash: db40f...d9e

Jeg godtar all hets som er presis. "Møkkakjærring" hadde jeg aldri godtatt, men alle de andre går bra.

Skrevet

Alle de der er innenfor det godkjente "in the heat of the moment" Da ingen av ordene definerer deg som unormal på noen måte. Alle kan være dust, ego, fæl og idiot. Gæren brukes jo om folk ganske ofte, så det er ikke negativt ladet i noen særlig grad,

Møkkakjerring/drittsekk er i stor grad bare kjønnsforskjell på samme ordet og alle kan da være drittsekk/møkkakjerring en gang i blant.

Skrevet

Godtar ingenting, det høres helt fjernt ut for meg å krangle på den måten.

Gjest Raindrops
Skrevet

Godtatt og godtatt.. Jeg kan se at man kan havne i et så fortvilet sinne at man muligens kan si ting man ikke mener, men om en mann jeg var glad i hadde stått å skreket til meg at jeg var en idiotisk møkkakjerring så hadde jeg definitivt blitt såret, og jeg tviler på at jeg hadde syntes det var helt ok.

Det avhenger mye av hva vi diskuterer, hvorfor han er sint (det kan jo være helt fortjent), og hvilken tone det blir sagt i. Men rent generelt synes jeg man kan fjerne seg fra situasjonen før det går så langt at man begynner å rakke ned på partneren verbalt.

  • Liker 3
Skrevet (endret)

Oppegående mennesker trenger ikke kalle hverandre stygge ting bare fordi de er uenig eller krangler. Hadde ikke funnet meg i det ;)

Anonymous poster hash: a0a7d...b2e

Det finnes oppegående mennesker med en stille og rolig personlighet, og / eller med et ganske jevnt humør, som stort sett alltid har selvbeherskelsen i behold eller som ikke opplever den store intensiteten i sitt indre følelsesliv. Ikke at de opplever seg selv, eller oppleves av andre, som flate, de er kanskje tilfredse slik og har det bra med det.

Andre er skapt med et mer intenst register. Og finner gjerne mest mening i et forhold med en partner som møter en. Uten at de blir noe mindre oppegående av den grunn.

I forhold mellom sistnevnte type mennesker kan det selvfølgelig hagle mer, og mer intenst, når det en og annen gang oppstår en trefning. Det er ikke spørsmål om hva som er nødvendig eller ikke heller, men at man har både en personlighet og et forhold der man møter forståelse for at det kan renne over av og til på en måte som går i dybden. Gjensidig, selvsagt.

Syns alltid det er litt irriterende med folk som skal peke på "modenhet" eller "oppegåenhet" når det kommer hvilke ord og hvilken intensitet som kommer ut i en krangel. Noen krangler aldri, og noen krangler moderat. Tror ikke disse har forutsetningene til å forstå de mennesketypene, og forholdene, som er laget av et litt mer intenst stoff. Blir litt som å dømme andres sexliv (f.eks BDSM) når man ikke er i nærheten av å forstå denne siden av sex selv.

Poenget må vel heller være kjærligheten som ligger i bunnen i forholdet, og at man har selvbeherskelse til å holde det unna barna og andre som ikke har noe med hva som foregår mellom de to. En utblåsning kan ut over det ofte være sunt.

Endret av Flair
  • Liker 2
Skrevet

Vi har sagt mye stygt til hverandre i kampens hete - vi er begge like spydige og uspiselige når vi er forbanna begge to, så jeg "godtar" det meste.

Det eneste jeg kicker ekstremt på er å bli kalt løgner/noen sier at jeg lyver/spør om jeg løy da *insert random episode*. Jeg lyver aldri (!) og tåler ikke at folk i det hele tatt lurer på om jeg lyver. Jeg har blitt så såret av å bli løyet til i oppveksten at jeg rett og slett ikke takler lyving nå som jeg er voksen, så ille at jeg tror det må være det verste jeg kan tenke meg å bli kalt.

Gjest Touchdown
Skrevet

Jeg ville aldri sagt vakker. Det er et grusomt ord (selve ordet, ikke betyndingen). Da sier jeg heller bella eller beautiful. De ligger godt i munnen. :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...