Gå til innhold

Valg av dag for å ta inn/ut Nuvaringen.


Fremhevede innlegg

Gjest Virvar
Skrevet

Da jeg første gangen begynte med Nuvaringen, så endte jeg opp med at den måtte inn på en onsdag. Dette fordi det var i slutten av mensperioden min den gangen. Men nå i ettertid så ser jeg jo bakdelene med dette. For jeg har det ofte travelt om onsdagen, og da er det ikke alltid jeg får tatt ut eller satt inn ringen til rett tid. Nå får jeg mensen om lørdagen, og da varer den til ca onsdag eller torsdag. Så hvis jeg skal ut i helgen så må jeg slite med mensen. Dessuten er helgen ofte den tiden man har best anledning til å finne på ting med kjæresten, og da passer mensen dårlig også :oops: :roll:

Jeg vet at man skal kunne endre på dette tidspunktet. Har bare ikke helt greid å finne ut når som er mest hensiktsmessig. Vil jo helst finne ut dette på forhånd slik at jeg slipper å endre så ofte.

Hvilken dag har dere valgt, og hvorfor, og fungerer det greit, og når får dere mensen?

Håper noen fler enn meg her går på Nuvaringen, og har noe å dele.

Videoannonse
Annonse
Gjest gjest1
Skrevet

Slutter med p-piller fredager, får mensen på mandag. Perfekt for meg, ferdig med blødninger før helgen :)

Skrevet
Slutter med p-piller fredager' date=' får mensen på mandag. Perfekt for meg, ferdig med blødninger før helgen :)[/quote']

Samme her, bare med nuva-ring!

Gjest Virvar
Skrevet

For meg tar det tre dager fra jeg tar ut ringen og til mensen kommer. Hvis jeg skal bli ferdig før helgen kommer, så må jeg altså *telle på fingrene* ta den ut på lørdag. Da kommer mensen på tirsdag. Eller jeg kan ta den ut på fredagg, så kommer den på mandag og jeg burde iallefall bli ferdig til helgen.

Er det foresten vanlig at det tar tre dager fra man tar ringen ut til man begynner å blø? Synes plutselig det hørtes så mye ut. :klø:

Gjest Muslingen
Skrevet

Fra jeg tok ut ringen til jeg fikk mensen, tok det omtrent 3 dager. :)

Skrevet

Samme her, bare med nuva-ring!

Jeg og, med P-pille.

Piglet

Gjest Catwoman
Skrevet

Jeg brukte søndagen som ta ut og sette inn dag. Det passet fint, da var jeg alltid ferdig med mensen til helgen,

Skrevet

Jeg tar ut på fredag morgen, da kommer som oftest mensen i løpet av søndag. Passer meg fint, søndag er en sløv og fin dag og er bra som første mensdag.

Skrevet

Jeg tar siste pille på onsdag, mensen kommer da på søndag og varer til onsdag. Søndag er en fin dag å få mensen på. Sløv dag, og kan ha vondt i magen uten at det går utover jobb.

Gjest Virvar
Skrevet

Har dere bare mens i 3 dager? :klø:

Skrevet

Jeg har mellom tre og fire dager ja. Søndag, mandag, tirsdag og onsdag. Men det er ikke alltid den varer helt til onsdag... Alltid veldig lite.

Men jeg er fornøyd med det. Før jeg begynte på p-piller hadde jeg mensen i 6-7 dager...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...