Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Noen som kan hjelpe? Noen skarpe hoder her som kan forenkle dialektisk materialisme? Jeg skal forklare dette i all enkelhet for klassen min da jeg har marxismen som tema, men jeg synes det er vanskelig å videreformidle på en enkel og forståelig måte. HEEELP??

Endret av Lúthien Tinúviel
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det skulle jo stå dialektikk i overskriften da...

Gjest Herr Heftig
Skrevet

Hvis dette er for ungdomskolen eller vgs. tror jeg du burde droppe det siden det ser ut til å kreve en del forkunnskaper.

Skrevet

Vi er godt voksne hele gjengen. Jeg vil bare unngå å bruke ord som tese, antitese og syntese. Jeg vil om mulig få det noe enklere enn dette: En tilstand slår over i sin motsetning og utløser derved konflikt og kamp som fører til enda en ny tilstand – som så igjen gir utgangspunkt for videre utvikling ved at denne nye tilstand slår over i sin motsetning.

Skrevet

Jeg forstår det, men jeg ser jo at det kanskje ikke er like lett å forstå for de som skal sitte og lytte.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...