Gjest Unknown Skrevet 12. november 2013 #1 Skrevet 12. november 2013 Dere som har 3 barn, hvilken bil har dere? Og hvordan "organiserer" dere barna inni der? Vi har bare 2 barn foreløpig, men når vi nå skal skifte ut bilen så føler vi for å ta med i vurderingen at det kanskje kan komme et barn til. Kjedelig å skifte bil igjen om ett par år, tenker jeg. Det er i hovedsak stasjonsvogn vi er ute etter. Er det i det hele tatt mulig?
Frisørdama Skrevet 12. november 2013 #2 Skrevet 12. november 2013 (endret) Vi har Toyota avensis stasjonsvogn, to barn bak og eldste foran (airbag måtte koples ut for at det skal være lovlig å ha barn i barnestol foran) går såvidt å ha en tynn passasjer med bak mellom barneseter. Har eeeegentlig lyst på en 7seter jeg da. Så unga kan ha med venner på ting uten at vi må kjøre begge bilene. Endret 12. november 2013 av Frisørdama
Leanne Skrevet 12. november 2013 #3 Skrevet 12. november 2013 Vi har to skolebarn og venter nr 3 til våren. Vi har kjøpt oss sjuseter for å ha mulighet til å ha med venner hjem. Har også en ordning hvor vi bytter på å kjøre flere barn til trening, så slipper man å kjøre hver gang barna skal på noe.
AnonymBruker Skrevet 12. november 2013 #4 Skrevet 12. november 2013 Vi er også på utkikk etter ny bil og tenker da framover med tanke på 3 barn. Har 2 barn nå. De bilene vi ser på er Ford S Max, som er mest aktuell, men vi kan også vurdere Citroen Grand C4 Picasso og Opel Zafira. Anonymous poster hash: 47911...5ec
Stinelin Skrevet 12. november 2013 #5 Skrevet 12. november 2013 Følger med her! Vi vurderer en SsangYong Rodius, 7 seter.
*Frida* Skrevet 13. november 2013 #6 Skrevet 13. november 2013 Me har 3 barn, på 4, 2 og nyfødt, dvs 3 barneseter i baksetet. Har Honda crv (må ha 4-hjulstrekk). Går greitt baki, men må ha belteforlenger til eldste. Skulle gjerne hatt eitt sete framme, men airbaggen kan dessverre ikkje koplast ut.
Arkana Skrevet 13. november 2013 #7 Skrevet 13. november 2013 Vi har VW Touran. God plass til at alle tre sitter i bakovervendte seter. Vi har syvseter slik at vi kan ha med et par ekstra.
AnonymBruker Skrevet 13. november 2013 #8 Skrevet 13. november 2013 Vi har 3 barn og en Chrysler Grand Voyager 7 seter. Super bil for oss! Stor bagasjerom og 2 ekstra seter til et par ekstra. Anbefales! Anonymous poster hash: 63f86...073
Gjest Unknown Skrevet 13. november 2013 #9 Skrevet 13. november 2013 Vi har Toyota avensis stasjonsvogn, to barn bak og eldste foran (airbag måtte koples ut for at det skal være lovlig å ha barn i barnestol foran) går såvidt å ha en tynn passasjer med bak mellom barneseter. Har eeeegentlig lyst på en 7seter jeg da. Så unga kan ha med venner på ting uten at vi må kjøre begge bilene. Vi har to skolebarn og venter nr 3 til våren. Vi har kjøpt oss sjuseter for å ha mulighet til å ha med venner hjem. Har også en ordning hvor vi bytter på å kjøre flere barn til trening, så slipper man å kjøre hver gang barna skal på noe. Vi er også på utkikk etter ny bil og tenker da framover med tanke på 3 barn. Har 2 barn nå. De bilene vi ser på er Ford S Max, som er mest aktuell, men vi kan også vurdere Citroen Grand C4 Picasso og Opel Zafira. Anonymous poster hash: 47911...5ec Følger med her! Vi vurderer en SsangYong Rodius, 7 seter. Me har 3 barn, på 4, 2 og nyfødt, dvs 3 barneseter i baksetet. Har Honda crv (må ha 4-hjulstrekk). Går greitt baki, men må ha belteforlenger til eldste. Skulle gjerne hatt eitt sete framme, men airbaggen kan dessverre ikkje koplast ut. Vi har VW Touran. God plass til at alle tre sitter i bakovervendte seter. Vi har syvseter slik at vi kan ha med et par ekstra. Vi har 3 barn og en Chrysler Grand Voyager 7 seter. Super bil for oss! Stor bagasjerom og 2 ekstra seter til et par ekstra. Anbefales! Anonymous poster hash: 63f86...073 Takk for svar alle. Ser at jeg (vi) aldri kommer til å finne noen bil til så mange! Alle barna skal være i baksetet, siden vi må få med begge foreldrene også Mannen elsker bil, så i det hele tatt måtte kjøpe familiebil er nedtur. Mange av de bilene dere foreslår er dessverre ikke "kule" nok. Ford s-max og touran har blitt nevnt. Men vi har egentlig ikke lyst på noen av de, men spørs om vi evt må senke kravene litt Hvordan er de å kjøre når det er skikkelig vinterføre og glatt? Jeg er livredd for å skli og skulle helst hatt 4-hjulsdrift og kjettinger. Foreløpig har vi A6 som favoritt, noen som har erfaringer der?
Stinelin Skrevet 13. november 2013 #10 Skrevet 13. november 2013 Hvordan er de å kjøre når det er skikkelig vinterføre og glatt? Jeg er livredd for å skli og skulle helst hatt 4-hjulsdrift og kjettinger. Foreløpig har vi A6 som favoritt, noen som har erfaringer der? Rodiusen kommer med 4wd og skal være god på vinterføre. Denne bilen har Marcedes "innmat" og koreansk "innpakning". Altså skal den være driftssikker og holdbar, men ikke gi noen luksusfølelse å kjøre. Den er stygg som juling, men veldig praktisk. Sitter langt inne for meg også å kjøpe skikkelig familiebil, men ser at vi ikke kommer unna.
AnonymBruker Skrevet 13. november 2013 #11 Skrevet 13. november 2013 Man MÅ jo ikke ha en diger syvseter selv om man har 3 barn. Et vennepar som har tre barn har en Peugeot 406, og i den får de plass til 3 seter (to beltestoler, en bakovervendt). Men om man skal ha med ekstra unger osv, så må man nødvendigvis ha syvseter da. Anonymous poster hash: cdd60...dea
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå