AnonymBruker Skrevet 6. november 2013 #1 Skrevet 6. november 2013 Pumper melka da sønnen min aldri har lært seg å suge på bryst. Er etter flere uker lei av å pumpe og vil slutte. Jeg har veldig dårlig produksjon og da han spiser hver tredje time så må jeg pumpe hver tredje time og jeg har uansett for lite melk så han må ha mme i tillegg. Er stress å styre med pumping så ofte, må feks ikke være for lenge borte for jeg må pumpe selv om han kan få et helt mme-måltid i blant. Jeg må opp på natta å pumpe et par ganger selv om sønnen min sover mye. Akkurat nå har jeg en betennelse i ene bryster så nå MÅ jeg pumpe så ofte. Jeg har prøvd alt av tips og en nesespray for å få økt melkproduksjon. Men når betennelsen er over vil jeg slutte å pumpe. Hvor ofte bør jeg pumpe da for å trappe ned og slutte?Anonymous poster hash: 32fca...60e
Gjest Tekola Skrevet 6. november 2013 #2 Skrevet 6. november 2013 Da jeg til slutt kuttet ut leste jeg litt om det. Fikk flere ulike tips, alt fra å legge kålblader på puppene til å stramme et skjerft rundt. For meg fungerte det å bare ta ut sprengen, pumpe litt uten å "tømme helt". Og så spise peppermyntedrops fra helsekosten. Måtte pumpe bort sprengen en eller to ganger, og så tok det bare noen dager før mine var helt tomme. Men så hadde jeg lite melk også. Det er andre urter også som er dårlige for melkeproduksjonen og dermed muligens kan hjelpe: • Oregano • Peppermynte og spearmint • Timian • Salvie • Persille • Gravmyrt Lykke til, håper du slipper mer betennelser og sånt!
TrickyCicci Skrevet 6. november 2013 #3 Skrevet 6. november 2013 Jeg bestemte meg for å slutte, og måtte vel pumpe to-tre gange etter det pga spreng. Da pumpet jeg bare til det ikke gjorde vondt mer. Kunne etter en dag eller to slutte med innelgg. Hendte lenge at det kunne komme noen dråper i dusjen på morningen, eller hvis jeg gikk uten bh og baby gråt, men det var snakk om noen dråper, og ikke noe problem.
Mus-Katt Skrevet 6. november 2013 #4 Skrevet 6. november 2013 Oh, dette lurte jeg også på da jeg skulle slutte å amme/pumpe. Først pumpa eller håndmelket jeg en gang om dagen, for å minske produksjonen. Jeg synes ikke det gjorde tingene bedre, for trykket ble alltid det samme. Så leste jeg tips om å ta på meg vanlig BH som holdt tinga på plass. Ja jeg kjente at det var litt press og var i tvil om jeg skulle pumpe eller håndmelke, men det var ingen røde områder på brystet og gjorde ikke vondt, så jeg tenkte at jeg bare venter. Jeg leste at man må "overleve" trykket og så går det over. Akkurat det skjedde hos meg. Dagen etter det værste trykket var det borte og alt var komfortabelt igjen. Det tok da en uke hos meg, men jeg tror det kunne ha gått raskere hvis jeg hadde holdt ut trykket tidligere, men jeg det ville jeg ikke da jeg var redd for betennelse.
flinkeceline Skrevet 6. november 2013 #5 Skrevet 6. november 2013 Har du vurdert babymelk erstatning. Da slipper du alskens pump og prakt! no pun intended
AnonymBruker Skrevet 6. november 2013 #6 Skrevet 6. november 2013 Har du vurdert babymelk erstatning. Da slipper du alskens pump og prakt! no pun intended Det er vel det som er planen såvidt jeg forstår fra TS? Anonymous poster hash: dd39d...c85
flinkeceline Skrevet 6. november 2013 #7 Skrevet 6. november 2013 Det er vel det som er planen såvidt jeg forstår fra TS? Anonymous poster hash: dd39d...c85 Er dette da en misforståelse som har oppstått? Slik jeg tolket innlegget er hun rimelig lei av pump og ønsker å trappe ned pumpen. Skjønner ikke...
Gjest navnelapp Skrevet 6. november 2013 #8 Skrevet 6. november 2013 Er dette da en misforståelse som har oppstått? Slik jeg tolket innlegget er hun rimelig lei av pump og ønsker å trappe ned pumpen. Skjønner ikke... Ho gir allereie mme, det står i hovudinnlegget. Alltid lurt å lese det før ein svarer.
Gjest Tekola Skrevet 6. november 2013 #9 Skrevet 6. november 2013 Er dette da en misforståelse som har oppstått? Slik jeg tolket innlegget er hun rimelig lei av pump og ønsker å trappe ned pumpen. Skjønner ikke... Det er ikke bare-bare å slutte å pumpe, hvis det var det du trodde. Puppene produserer melk etter behov/evne og må "vennes til" å produsere mindre, på lik linje som når man ammer.
AnonymBruker Skrevet 6. november 2013 #10 Skrevet 6. november 2013 Er dette da en misforståelse som har oppstått? Slik jeg tolket innlegget er hun rimelig lei av pump og ønsker å trappe ned pumpen. Skjønner ikke... Som jeg skrev så vil jeg slutte å pumpe og regner med at man bør trappe ned for å slutte for å ikke få melkespreng. Man kan ikke bare bråslutte. Og selvsagt skal babyen min få morsmelkerstatning da han er for liten til å spise fast føde og jeg kan jo ikke la han sulte Takk for alle tips TSAnonymous poster hash: 32fca...60e
flinkeceline Skrevet 6. november 2013 #11 Skrevet 6. november 2013 Ålreit. Får satse på at mod rydder opp i denne tråden da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå