Bridezilla2014 Skrevet 19. oktober 2013 #1 Skrevet 19. oktober 2013 Hei Vi skal ha bryllupet vårt på hotell og har to muligheter for hvordan vi skal gjennomføre det 1. Velkomstdrink og frukt i lobbyen. Privat bryllupsmiddag i restauranten sammen med alle gjestene. Etter middagen går vi ut i lobbyen og samles til kaffe/avec. Personalet bruker i mellomtiden ca 20 min på å forvandle restauranten til festlokale med egen "bar", sittegrupper, sofaer og danseplass + plass til bandet. Kakene serveres etter hvert inne i festlokalet. Gjestene vil kunne benytte lobbyen og takterrassen, men jeg er redd for at vi blir veldig spredt og at det ikke føles intimt hvis noen holder seg inne i festlokalet/restauranten og noen setter seg ute i lobbyen pga. støy fra band e.l. Gavebordet står inne på et rom tilknyttet restauranten og kan låses etter festen. Frokost/lunsj dagen etter serveres i restauranten. 2. Velkomstdrink og frukt i lobbyen. Privat bryllupsmiddag i restauranten sammen med alle gjestene. Etter middagen går vi ut i lobbyen og samles til kaffe/avec. Vi bruker også lobbyen videre utover kvelden. I lobbyen er det sofaer, men lite ordentlige bord/stoler, det er en flott barløsning, scene til band, litt liten danseplass og naturlig tilgang til stor takterrasse. Personalet kan ikke garantere at festen blir helt privat da også hotellets gjester har tilgang til lobbyen og baren. Personalet vil forsøke å lage et naturlig skille ved å snu sittegrupper vekk fra resepsjonen slik at ev. hotellgjester også har et sted å sitte litt vekk fra oss. Gavebordet står inne på et rom tilknyttet restauranten og blir dermed utilgjengelig for gjestene etter middagen hvis vi velger denne løsningen. Frokost/lunsj dagen etter serveres i restauranten. Hva ville du valgt, og hvorfor?
*nordby* Skrevet 20. oktober 2013 #2 Skrevet 20. oktober 2013 2, ettersom at det blir så tomt når alle gjestene spres for alle vinder! Noe av det viktigste for oss, var å ha gjestene noenlunde samlet.
Gjest Wei Wei Skrevet 22. oktober 2013 #3 Skrevet 22. oktober 2013 Jeg ville gått for alt. 1 for å unngå hotellgjester.
AnonymBruker Skrevet 22. oktober 2013 #4 Skrevet 22. oktober 2013 Nr 1. Virker litt rart å ha fest i lobbyen, med tanke på gjennomtrekk (av folk/hotellgjester). Får dere evt ha musikk/band i lobbyen også (er det lov?)? Folk flest vil vel være inne i festlokalet, tenker jeg. Hvis dere har nok sitteplasser der til de som ikke vil danse, og musikken ikke er for høy til at man kan prate. Og snacks/drikke er der... I lobbyen vil det vel være grell belysning, også? Anonymous poster hash: dcc23...bb2 1
Gjest Ciegus Skrevet 22. oktober 2013 #5 Skrevet 22. oktober 2013 Alternativ 1,tror ikke gjestene kommer til å spre seg så veldig, jeg hadde hvertfall ikke hatt interesse av å henge i lobbyen om det var fest i et annet rom.
AnonymBruker Skrevet 22. oktober 2013 #6 Skrevet 22. oktober 2013 Nr. 1 !! Anonymous poster hash: 9de05...1f8 1
Bridezilla2014 Skrevet 22. oktober 2013 Forfatter #7 Skrevet 22. oktober 2013 Nr 1. Virker litt rart å ha fest i lobbyen, med tanke på gjennomtrekk (av folk/hotellgjester). Får dere evt ha musikk/band i lobbyen også (er det lov?)? Folk flest vil vel være inne i festlokalet, tenker jeg. Hvis dere har nok sitteplasser der til de som ikke vil danse, og musikken ikke er for høy til at man kan prate. Og snacks/drikke er der... I lobbyen vil det vel være grell belysning, også? Anonymous poster hash: dcc23...bb2 Det er ikke noe problem å ha band og tradisjonell bryllupsfest i lobbyen. Det rigges opp plass til bandet, men det blir litt liten danseplass. Vi vil kunne ha en fullverdig bryllupsfest i lobbyen, men hotellet kan ikke nekte andre gjester å bruke lobbyen og vil derfor lage til et par sittegrupper nærmest utgangen i lokalet som ev. andre gjester kan bruke. Hvis vi velger å ha festen i lobbyen, altså alternativ 2 vil restauranten stenges og lobbyen bli det eneste festlokalet. Vi vil dermed få samlet gjestene mer. Akkurat denne lobbyen er veldig spesiell og noe av det flotteste med hele hotellet (hvis vi velger å ha festen inne i restauranten vil personalet hente ut møbler og elementer fra lobbyen for å skape det samme uttrykket). Belysningen er fantastisk og lobbyen er på mange måter flottere enn restauranten. Hadde det ikke vært for at vi kan risikere å få et busslass med japanske turister med kameraer inn i bryllupsfesten (beklager steriotypisk spissofmulering), så hadde vi helt klart valgt lobbyen. Men kanskje er det greit å ta en mer skjermet løsning selv om den har sine negative sider.
AnonymBruker Skrevet 28. oktober 2013 #8 Skrevet 28. oktober 2013 Det er ikke noe problem å ha band og tradisjonell bryllupsfest i lobbyen. Det rigges opp plass til bandet, men det blir litt liten danseplass. Vi vil kunne ha en fullverdig bryllupsfest i lobbyen, men hotellet kan ikke nekte andre gjester å bruke lobbyen og vil derfor lage til et par sittegrupper nærmest utgangen i lokalet som ev. andre gjester kan bruke. Hvis vi velger å ha festen i lobbyen, altså alternativ 2 vil restauranten stenges og lobbyen bli det eneste festlokalet. Vi vil dermed få samlet gjestene mer. Akkurat denne lobbyen er veldig spesiell og noe av det flotteste med hele hotellet (hvis vi velger å ha festen inne i restauranten vil personalet hente ut møbler og elementer fra lobbyen for å skape det samme uttrykket). Belysningen er fantastisk og lobbyen er på mange måter flottere enn restauranten. Hadde det ikke vært for at vi kan risikere å få et busslass med japanske turister med kameraer inn i bryllupsfesten (beklager steriotypisk spissofmulering), så hadde vi helt klart valgt lobbyen. Men kanskje er det greit å ta en mer skjermet løsning selv om den har sine negative sider. Tror jeg ville hatt det inne i resturangen siden dere får være fred der Anonymous poster hash: 9ac59...520
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå