Gjest Myumi Skrevet 2. mai 2004 #1 Skrevet 2. mai 2004 Har dere lest denne saken. Kjempefint at Russepresident Chris Østby virkelig tar ansvar og pælmer ra##tappene ut av hele feiringen i tillegg til at de blir anmeldt til politiet. Dette er rendyrket ondskap :evil:
Gjest Madley Skrevet 2. mai 2004 #2 Skrevet 2. mai 2004 Det er tragisk rett og slett. Både for jenta og for medrussen til disse tølperne. Å gå til fysisk angrep på noen som er mindre og svakere er lavmåls. For såvidt er det lavmåls å angripe noen i det hele tatt da... Får håpe de får straff som fortjent!
Gjest MrsL Skrevet 2. mai 2004 #4 Skrevet 2. mai 2004 Når russedressen kommer på forsvinner det lille av vettet dagens ungdom er i besitelse av :evil: :evil: :evil:
Pip Skrevet 2. mai 2004 #5 Skrevet 2. mai 2004 :cry: Synst i grunnen russefeiring er heilt OK eg - hadde det veldig kjekt sjølv då eg var russ. Men så må det alltid vere nokon som skal bruke den russedrakta til å leike 'verdsdiktator', og kan gjere akkurat kva dei vil. Og det dei vil, er å plage andre... Forstå det den som kan! I alle fall godt å sjå at russepresidenten tok tak i det og kasta dei ut - dei fortener verken å få vere russ eller å øydelegge ryktet til medrussen sin meir enn dei allereie har gjort!
Gjest care Skrevet 2. mai 2004 #6 Skrevet 2. mai 2004 Jeg synes ikke russefeiring lenger er gøy. Barrierer tråkkes stadig over, og hele poenget med å feire er borte. Ideen med russefeiringen i dag dreier seg bare om fyll og pøbelskap. :veldigsur:
Pip Skrevet 2. mai 2004 #7 Skrevet 2. mai 2004 Jeg synes ikke russefeiring lenger er gøy. Barrierer tråkkes stadig over' date=' og hele poenget med å feire er borte. Ideen med russefeiringen i dag dreier seg bare om fyll og pøbelskap. :veldigsur:[/quote'] Berre for eit lite mindretal - eg trur nok framleis det store fleirtalet av russ oppfører seg greit. Men dei høyrer me jo ikkje så mykje om...
Gjest TomKrus Skrevet 2. mai 2004 #9 Skrevet 2. mai 2004 Når russedressen kommer på forsvinner det lille av vettet dagens ungdom er i besitelse av :evil: :evil: :evil: Dette er nok ikke en typisk handling for russen, men jeg synes det er en uting at russen skal "angripe" svakere og yngre elever. Da jeg selv var russ avsto de fleste fra min vennegjeng å "angripe" andre enn medruss. De derimot fikk gjennomgå, men igjen så var de med på leken da
Gjest 1111 Skrevet 2. mai 2004 #10 Skrevet 2. mai 2004 Dette er til å bli sint av! :evil: Husker selv at på barneskolen ble en gutt i klassen min dynket i sand og brus, for deretter å bli hevet på vannet i en søppelkasse. gutten var forsvarsløs pga en sykdom. Dette er veldig trist, men vi må huske å ikke dra alle under en kam.
Piglet Skrevet 2. mai 2004 #11 Skrevet 2. mai 2004 Når russedressen kommer på forsvinner det lille av vettet dagens ungdom er i besitelse av :evil: :evil: :evil: Og jeg blir virkelig SUR over sånne utsagn som dette!!! Hvem er alle disse ungdommene du kjenner til som har lite vett?!? Jeg anser meg fortsatt som ungdom og har også kontakt med folk som er yngre enn meg, og jeg må innrømme at de absolut ikke er uintelignete, eller kunne gjort noe lignende det som det skrives om her. Og russetiden er en velfortjent feiring for unge mennesker som har arbeidet (forholdsvis) hardt på skolen og sansynligvis skal fortsette med det. Og de aller, aller færreste gjør sånne ting som artikelen beskriver. Det er jo bare ingen som skriver om alle de som oppfører seg ordentlig og har det gøy. Denne typen aldersdiskriminering irriterer meg mere enn det meste. Det er jo ingen som sier at det er typisk voksene, når en 50-åring fyllekjører, svindler, voldtar, dreper... Piglet PS Synes forøvrig at angrepet er forkastlig, men synes russen takler det på en meget voksen måte.
Gjest care Skrevet 2. mai 2004 #12 Skrevet 2. mai 2004 Denne typen aldersdiskriminering irriterer meg mere enn det meste. Det er jo ingen som sier at det er typisk voksene, når en 50-åring fyllekjører, svindler, voldtar, dreper... Piglet . Dette er vel ikke et aldersfenomen, men en gruppeprosess. Går ut på at man skjulser seg bak en forkledning og kan gjøre akkurat hva man vil. Ansvaret henger ikke med en person, det er kanskje derfor også man mister "moralen".
Gjest MrsL Skrevet 2. mai 2004 #13 Skrevet 2. mai 2004 Jeg er klar over at det finnes ungdommer med god moral og som vet å oppføre seg også, det er bare så j..... synd at det er alle disse som må ødelegge da......... Når russ får på seg russedrakten skjer det noe rart i hodet til de fleste. De tror de er hevet over landets lover og kan herje og ødelegge så mye de orker uten konsekvenser. Det er det jeg mener, og jeg blir rasende forbannet over at dagens ungdom ikke eier moral og forstand nok til å heve seg over slike stunts som dette :evil: Akkurat som det finnes innvandrere som oppfører seg finnes det også ungdom som gjør det - det er bare så forbannet langt i mellom dem!
Gjest Embla s Skrevet 2. mai 2004 #14 Skrevet 2. mai 2004 Dette er vel ikke et aldersfenomen, men en gruppeprosess. Går ut på at man skjulser seg bak en forkledning og kan gjøre akkurat hva man vil. Ansvaret henger ikke med en person, det er kanskje derfor også man mister "moralen". *nikker* Kollektiv ansvarsfraskrivelse i kombinasjon med fyll :-? Det er selvfølgelig spesielt grusomt at dette offeret er kreftsyk, men på en måte syns jeg det også blir litt uvesentlig (regner ikke med at russen skjønte dette da de herjet). Poenget er at de i det hele tatt gjør slike handlinger. Det er grusomt uavhengig av offerets situasjon og ingen skulle behøve oppleve noe i nærheten av dette :evil:
Arkana Skrevet 2. mai 2004 #15 Skrevet 2. mai 2004 Det er selvfølgelig spesielt grusomt at dette offeret er kreftsyk' date=' men på en måte syns jeg det også blir litt uvesentlig (regner ikke med at russen skjønte dette da de herjet). [/quote'] Kanskje visste de ikke at det var akkurat kreft hun hadde, men enhver person må ha skjønt at det var noe som feilte henne med en morfinslange festet i brystkassen.
Gjest Poirot Skrevet 2. mai 2004 #18 Skrevet 2. mai 2004 Det er selvfølgelig spesielt grusomt at dette offeret er kreftsyk, men på en måte syns jeg det også blir litt uvesentlig (regner ikke med at russen skjønte dette da de herjet). Poenget er at de i det hele tatt gjør slike handlinger. Det er grusomt uavhengig av offerets situasjon og ingen skulle behøve oppleve noe i nærheten av dette :evil: Enig. De angrep i utgangspunktet en gruppe unge (som klarte å løpe), ikke denne ene jenta med kreft, slik det virket ut fra avisenes oppslag. Hvordan skulle de vite at hun var syk? Å sprute ned folk med eddik og sennep er ille. Da jeg var russ var skolen ved siden av en barne/ungdomsskole, men ingen gjorde noe slik (som jeg fikk høre om de 3 årene jeg gikk på skolen).
LilleBille Skrevet 2. mai 2004 #19 Skrevet 2. mai 2004 Synes det er skammelig at russen kan få seg til å angripe barn på skolen (eller andre steder selvfølgelig).. Håper virkelig dette får skikkelige konsekvenser for de som gjorde det. Fest og morro etter mange års skolegang er greit.. men det får være visse grenser
Smila Skrevet 2. mai 2004 #20 Skrevet 2. mai 2004 Synd at noen "drittungerusser" skal ødelegge for alle de russene som oppfører seg. Uansett om de visste at hun var syk eller ikke, de skulle aldri ha hvert på den ungdomsskolen i utgangspunktet. Det kan jo nesten virke som at når russedressen kommer på, renner vettet ut..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå