Gå til innhold

Hva hjelper mot ising i tennene?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har to tenner som jeg har begynt å kjenne veldig ising i de siste dagene. Skal til tannlegen om 1,5 uke ettersom jeg ikke kunne få time før. Noen som har noen tips til hva som kan hjelpe i mellomtiden? Sliter mest med å drikke enten det er varmt eller kaldt.



Anonymous poster hash: 00859...5f7
Skrevet

Tannkrem mot ising fungerer faktisk veldig bra for meg.



Anonymous poster hash: 70c41...92d
  • Liker 1
Gjest navnelapp
Skrevet

Bruk sensodyne tannkrem, funkar som fjell.

Skrevet

Tannkrem mot ising i tennene, som flere her skriver, er et godt tiltak som også er anbefalt av min tannlege. Han sa at jeg kunne legge på litt tannkrem i det området det var ising, og la det ligge litt før jeg skylte munnen. Det hjelper veldig :-)



Anonymous poster hash: 38b53...88a
  • Liker 1
Skrevet

Tannlegen min sa at fluor hjelper.

  • Liker 1
Gjest Badabing
Skrevet

Myk tannbørste. Ofte får man ising av at man pusser for hardt og med hard tannbørste. Velg "soft" i stedet.

Tannkrem som hjelper mot ising.

Fluorskyll hver dag.

Det skal visstnok også hjelpe å legge en fluortablett der det iser, men det har jeg ikke testet. Tannlegen min sa i alle fall det til meg. (Har pusseskader på tannkjøttet og hadde lenge problemer med ising)

Skrevet

Sensodyne! Grunnet falsk tann opplever jeg mye ising, men den tannkremen er super.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...