Gjest Pet Skrevet 28. april 2004 #1 Skrevet 28. april 2004 Skal ha bursdagsselskap i morgen. Bør jeg lage kakebunnen i ettermiddag? Og fylle den i morgen? Noen som har en oppskrift på kakebunn som det ikke går an å mislykkes med?
Gjest Xavia Skrevet 28. april 2004 #2 Skrevet 28. april 2004 Jeg pleier å lage kakaebunnen lenge på forhånd, fryser den bare ned. Hadde jeg vært deg hadde jeg laget den i dag jeg, så er det en ting mindre å tenke på i morgen. Tror den skulle holde seg fint.
Gjest 1111 Skrevet 28. april 2004 #3 Skrevet 28. april 2004 Du kan jo lage den idag og dynke den i morgen? tror det skal gå fint. Sukkerbrød Ingredienser: 4 egg 150 g sukker 150 g hvetemel 1 ts bakepulver Fremgangsmåte: Pisk egg og sukker til stiv eggedosis. Sikt sammen hvetemel og bakepulver og rør den forsiktig inn i eggedosisen. Stekes på 175 grader i 30 minutter.
LilleBille Skrevet 28. april 2004 #4 Skrevet 28. april 2004 Du kan jo lage den idag og dynke den i morgen? tror det skal gå fint. Sukkerbrød Ingredienser: 4 egg 150 g sukker 150 g hvetemel 1 ts bakepulver Fremgangsmåte: Pisk egg og sukker til stiv eggedosis. Sikt sammen hvetemel og bakepulver og rør den forsiktig inn i eggedosisen. Stekes på 175 grader i 30 minutter. Denne har jeg også alltid brukt.. - fikk den på husmorskolen .. og den slår "aldri feil".. Du kan evt. øke sukkermengden til 160g - og ta ned hvetemelelet til 140g. Jeg ville laget kaken .. og fylt den i dag. Men IKKE dynket den.. Den blir bare bedre av å stå en dag - og saftig nok.
Gjest Anonymous Skrevet 29. april 2004 #5 Skrevet 29. april 2004 De er vel ganske like sukkerbrødoppskriftene, men jeg har ialle år brukt halvparten hvetemel og halve med potetmel. Ikke rør det i, men skjær forsiktig med en slikkepott.
Nøste Skrevet 29. april 2004 #6 Skrevet 29. april 2004 5. egg 2. kopper sukker 2. kopper hvetemel 2. ts bakepulver Visk egg sukker å ha litt vann i ,jeg vil annbefale å vispe minst 15 min. Bruk en av vispene å vend forsiktig inn melet å bakepullver . Jeg pleier å bake kaka 1-til 2 dager i forveien punter dagen før synes den blir bedre av å stå da.
Gjest Pet Skrevet 30. april 2004 #8 Skrevet 30. april 2004 Kaka ble kjempegod! Brukte den første oppskriften i tråden her og fylte den samme dagen. Men - i går skulle jeg pynte den og da kjøpte jeg krem på sprayboks (Tine) og lagde fine striper rundt og topper oppå. Gjorde det så fort jeg kunne og satt den inn i kjøleskapet igjen. En time senere tok jeg den ut for å sette på lys og servere og da hadde kremen "smeltet"! Stripene var borte og en del hadde rent ned på fatet! :veldigsur: Hvordan får man krem til å holde fasongen? Brukte spray-krem fordi jeg har en tendens til å piske kreme for stiv (nesten smør) og spray-krem er jo veldig stiv.
Nøste Skrevet 30. april 2004 #9 Skrevet 30. april 2004 Spraykrem einer seg ikke , jeg brukte vanlig fløde å så tok jeg spray til å punte oppå så det har jeg prøvd selv en gang det ble akkurat som du sier renner bare vekk , nei må ha vanlig fløde det er det beste .
Gjest 1111 Skrevet 30. april 2004 #10 Skrevet 30. april 2004 Jeg har aldri hatt gode erfaringer med spraykrem. den holder seg dessverre aldri.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå