monja Skrevet 27. april 2004 #1 Skrevet 27. april 2004 Igår kom en av mannens kusiner til oss og var ganske så fortvila. Hun hadde vært på UL på St. Olavs Hospital og der hadde de funnet en fortykket nakkefold på fosteret. Normalen deres var 2,0 og på hennes hadde de målt 2,5 - men de sa at i disse tilfellene var det bare 1 av 65 som fikk Downs Syndrom. Hun ble helt knust og er sikker på at dette kommer til å bli akkurat hennes barn. Nå skal det nevnes at hun er over 40 år og at hun visste at faren var større for at noe skulle være galt. I tillegg har hun en samboer som har slengt fra seg at om de fikk en "mongounge" kom han til å flytte fra henne :evil: Hva kan vi egentlig gjøre for å trøste på best mulig måte? Er det flere som har fått påvist fortykket nakkefold uten at det ble noe galt ut av det? Synes så ulidelig synd på henne og skjønner godt at hun synes det blir lenge å vente på fostervannsprøve 18. mai (der det tar tre uker å få gode nok svar). Og han der samboeren..... :evil: *var vel egentlig ikke noe spørsmål dette, men jeg måtte bare få det ut*
Orthia Skrevet 27. april 2004 #2 Skrevet 27. april 2004 Jeg vet desverre ikke særlig om fortykket nakkefold, men må bare kommentere at samboerens uttalelse var horribel :evil:
Letti Skrevet 27. april 2004 #3 Skrevet 27. april 2004 Hadde det vært meg hadde jeg kastet ut samboeren da han kom med en så idiotisk kommentar. Selvfølgelig er en slik opplevelse tøff i seg selv, det og takle det og få et barn som er "anderledes", men alle barn er like mye verdt og med en slik kommentar, så fortjener han ikke å oppleve gleden det er å få barn. Min manns eldste sønn har en svak grad av CP. Han er ikke mindre verdt enn andre barn!! Hva du kan si og gjøre for henne kan jeg dessverre ikke hjelpe deg med. Jeg tror hun bare må bruke tiden til og forbrede seg på det hun kan risikere og få vite. Da er det mye lettere og takle det og hvis det skulle vise seg og ikke være så galt, så blir jo gleden ekstra stor. Men han gubben.................hmhmhm!!! :evil:
la Flaca Skrevet 27. april 2004 #4 Skrevet 27. april 2004 :cry: Huff, så trist. Det må være helt jævlig å gå og vente på en sånn beskjed. Hun føler seg nok også veldig alene om det, når samboer´n oppfører seg sånn. Går ut i fra at han også er godt voksen, så det er tydelig at alder og modenhet ikke alltid går hånd i hånd. Jeg kjenner faktisk til et par som fikk beskjed om nakkefold på UL i uke 18-20. så vidt jeg husker takket de nei til fostervannsprøve, og når babyen kom ut var den helt normal! :-) Man får bare håpe i det lengste at dette også gjelder venninnen din.
Gjest Anonymous Skrevet 27. april 2004 #5 Skrevet 27. april 2004 Krysser fingrene for at alt går bra! Men om det ikke skulle være så, kanskje best at samboeren flytter ut...!? Han er dessverre ikke moden nok til å få barn! (da tenker jeg ikke på barn med spesielle behov, men barn generelt!)
Charmina Skrevet 28. april 2004 #6 Skrevet 28. april 2004 Fy for en lite voksen mann Han hadde jammen ikke blitt lenge i mi hus med slike kommentarer! Stakkars henne - det var vondt å høre!Å tenke på slikt og i tillegg ikke få trøst å støtte av pappaen må jo være helt grusomt! Arg så sinna jeg blir over å høre slikt!!! Trøsteklem overbringes! -Charmina
Gjest Anonymous Skrevet 29. april 2004 #7 Skrevet 29. april 2004 Er det mulig av en mann å si dette. NEI det er forresten ikke noe mann, fyren har ikke Baller :evil: Blir vanvittig forbanna. Trøsteklem sendes fra meg også.
Ruby Skrevet 29. april 2004 #8 Skrevet 29. april 2004 Man skal elske barnet sitt uansett og ubetinget. Hvordan han kan trykke ut en slik kommentar er for meg helt ufattelig. Jeg hadde seriøst tatt en prat med ham, og om det virkelig er slik han føler det, så hadde jeg bedt ham om å ta et valg. Enten elsker han barnet som det er uansett, eller så hadde jeg gått. Barn er barn, og man kan aldri vite hva som skjer, hverken ved fødsel eller i fremtiden. Man kan få et 100 % friskt barn, men det kan også bli sykt, og hva gjør man da? Skal man bare dumpe det over på noen andre? Han virker umoden og useriøs.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå