AnonymBruker Skrevet 6. september 2013 #1 Skrevet 6. september 2013 Lurer på om det er meg eller han som er urimelig. På datene våre har vi hatt det greit,men ingen romantiske følelser fra min side. Han er ikke min type hverken i væremåte eller utseendemessig og jeg sa det som det var,at jeg ikke ser han som en mulig kjæreste. Etterpå har det blitt en del mld fram og tilbake der han har krevd å få vite mer om hvorfor og jeg har forklart saken så høflig som mulig..at jeg bare ikke føler noe kjemi. Tenkte dette skulle hjelpe ham videre men neida.Det tikker stadig inn laaange sms-er og i den siste fikk jeg slengt i trynet at han ikke kjente meg igjen på måten han var blitt behandlet på ,og at det var utrolig dårlig gjort av meg å ikke ville møte ham igjen,at han var så trist som han ikke hadde vært på årevis osv.. Vil derfor spørre dere som driver med nettdating: Hvor lenge ut i bli-kjent fasen er det akseptabelt å dumpe vedkommende på sms eller face istedenfor å møtes? Bakgrunn: Vi har kjent hverandre litt over 1 1/2 mnd.og møttes 4 ganger (på cafe,turer osv). + litt meldinger nå og da..Ingen klining eller fysisk kontakt.Da jeg dumpet ham var det over 14 dager siden vi sist hadde møttes. Jeg føler jeg ikke har noe usnakket med ham og vil ikke dra det ut i det uendelige liksom..Har jo lyst å bli kvitt ham;)Føler også at det vil bli rart å sitte der ansikt til ansikt uten noe formål. Anonymous poster hash: 6fd84...25a
¤Amygdala¤ Skrevet 6. september 2013 #2 Skrevet 6. september 2013 Da må du være mer bestemt, og klar på at du ikke ønsker mer kontakt.
Eriks Skrevet 6. september 2013 #4 Skrevet 6. september 2013 (endret) Tror ikke nødvendigvis det er metoden du avslo han på. Heller bare det at ingen liker å bli dumpet eller avslått, og folk reagerer forskjellig på det. Endret 6. september 2013 av Eriks
Gjest JakeGreen Skrevet 6. september 2013 #5 Skrevet 6. september 2013 Du må nesten føle på det selv og hva slags forhold dere har eller har hatt. Nå vet vi kun din versjon av saken, men om den er korrekt, så har du ditt på det rene. Saken er at han sikkert er forelsket i deg eller i hvert fall veldig betatt, kanskje har trodd eller rasjonalisert for seg selv at det er gjensidig og nå ikke greier å akseptere at det ikke blir dere to. Og det er mulig det er derfor han føler seg dårlig behandlet? Uansett kommer han ikke noen vei med å gi deg dårlig samvittighet, så du må bare kutte navlestrengen og gå videre. PS: Trenger du 4 dates og 90 dager med kontakt før du vet at noen ikke er aktuell? Kanskje det kan være lurere å bli mer effektiv i fremtiden. Da er det lettere å unngå slike situasjoner.
Miamaia83 Skrevet 6. september 2013 #6 Skrevet 6. september 2013 Jeg synes det virker som om han taklet dårlig å bli avvist, kanskje hadde/har han følelser for deg? Mine alarmbjeller hadde ringt om en jeg dumpet ble så intens. Vil du ikke videre, vær så tydelig du kan være (på en ok måte), avslutt kontakten. Om han tar kontakt (fks sender mld) bare overser du det. Om han ikke er helt stabil kan det hende det eskalerer en liten stund, bit tenna sammen og tenk *det er ikke meg* så gir han seg etterhvert.
Gjest .-L-. Skrevet 7. september 2013 #7 Skrevet 7. september 2013 Kommer jo litt annpå hvordan du har gjort dette da. Han har jo sikkert vært veldig betatt av deg og når du da sikkert har vært den som ikke har tatt kontakt og sendt meldinger. Er ikke gøy å bli avist, og det er jo veldig få som egentlig er klar på dette. Mange slutter bare å ta kontakt uten å gi noe forklaring. Det at han graver for å finne ut hva som faktisk har skjedd gjør at jeg tenker du ikke har vært åpen rundt hva du egentlig tenker og føler før han faktisk har spurt deg. Ergo, han har jo ikke visst at du ikke var keen før du faktisk sa det.
AnonymBruker Skrevet 7. september 2013 #8 Skrevet 7. september 2013 TS her.Takk for alle svar. Etter 4.og siste møte skrev han at han hadde sterke følelser for meg.Da følte jeg på at jeg ikke var i nærheten av det samme og svarte på meldingen at jeg satte pris på hans åpenhet men at jeg kun følte vennskap. Meldingene fortsatte med at han aksepterte dette, men lurte på om han hadde gjort eller sagt noe galt. Jeg sa som sant er,at det er meg og ikke han.Kan ikke hjelpe for at jeg ikke føler mer liksom. Men noen dager etterpå spurte han om vi kunne møtes igjen og sa han ble trist av å tenke på at å ikke få se meg mer. Jeg sa det blir litt rart for min del å møtes igjen etter dette "bruddet" og han sa nok en gang at han aksepterte det.Like etter slettet han meg fra facebook.Jeg regnet da med å ikke høre mer fra ham. Men dagen etter dette begynte han å sende sms om at det er tragisk at vi ikke kan være venner og ønsket meg deretter lykke til videre.Jeg svarte og skrev det var synd han tok dette så tungt men ønsket han lykke til videre også. Punktum finale tenkte jeg da...Men etterpå kom jaggu enda en lang klagemelding på hvor synd det var at det endte som dette. Den orker jeg ikke å svare på,føler mer kommunikasjon gjør alt verre. Så kanskje å dumpe via melding er bedre enn å møtes når man ikke kjenner hverandre så godt.Man vet jo ikke hvordan folk vil ta det,hvor følsomme de er osv... Anonymous poster hash: 6fd84...25a
happiest Skrevet 7. september 2013 #9 Skrevet 7. september 2013 Jeg synes det var en grei måte du prøvde å si i fra på. Du sa jo faktisk det du mente var grunnen, og mer kan han ikke forlange. Og dere har kunn truffet hverandre 4 ganger og bare kjent hverandre en og en halv måned. Og det er jo ikke så lenge, men det er vel lenge nok til å vite om det kunne blitt noe mer eller ikke. Og det må han bare godta. Du får rett og slett bare slutte å sende meldinger tilbake eller sende en "avsluttende" melding om at du har sagt grunnen og ikke vil fortsette, og kommer ikke til å svare på fremtidige mld. Hvis du ikke svarer, så må han jo nesten gi seg på et tidspunkt 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå