AnonymBruker Skrevet 31. august 2013 #1 Skrevet 31. august 2013 Lurer på om folk skal ha "Save the date" kort og sende ut? Og/eller innbydelse. Skjønner meg ikke helt på disse "save the date" kortene. Og hvor lenge i før bryllupet sender dere ut dem? Har dere noen tips om instagram-tagger i forhold til bryllup?Anonymous poster hash: 2aa8a...4ea
Gjest Ahs Skrevet 31. august 2013 #2 Skrevet 31. august 2013 Vi lar save the date gå muntlig.. siden vi skal giftes midt i fellesferien tror vi at det er lurt så folk vet om det før de begynner å legge ferieplaner. Hadde det vært etter fellesferien hadde vi ikke brydd oss så mye, siden folk da uansett for det meste er hjemme.
MissEi Skrevet 31. august 2013 #3 Skrevet 31. august 2013 Vi gifter oss også i fellesferien så vi er allerede i gang med unvitasjonene så dropper vi save the date;)
Gjest Ahs Skrevet 31. august 2013 #4 Skrevet 31. august 2013 Bare vær obs på at å sende ut innbydelsene for tidlig kan føre til at folk glemmer av hele greia... Vi fikk innbydelse i januar til et bryllup i september, og opplevde at bruden maste innmari på svar lenge før svarfristen. Hadde vært bedre å få en save-the-date og så en påminnelse via invitasjon sånn fire-fem måneder før bryllupet. Vi sender ut invitasjoner i månedsskifte januar/februar med svarfrist 1.mai tror jeg. Og så gir vi beskjed til de vi ser og møter om datoen nå.
AnonymBruker Skrevet 31. august 2013 #5 Skrevet 31. august 2013 Vi skal gifte oss på hotell, noe som innebærer at de fleste gjestene må overnatte der, derav et litt dyrere bryllup å vere gjest i. Alle våre nærmeste kommer til å få datoen 1 ,5 år i forveien, rett og slett fordi det blir lagt på sommeren, og vi vil passe på at ingen bestiller seg ferier/sydenturer på den datoen Alle "vanlige" gjester vil få invitasjon i papirform, men da et halvt år i forveien. Kommer til å bruke facebook til å lage en gruppe der alle inviterte er med, slik at vi kan legge ut info der, og slik at folk ikke glemmer datoen siden vi inviterer ganske tidlig Anonymous poster hash: f9487...f6f
Bygdejenta Skrevet 3. september 2013 #6 Skrevet 3. september 2013 Poenget med "save the date"?: http://forum.kvinneguiden.no/index.php?showtopic=759648 Vis meg ditt save the date kort: http://forum.kvinneguiden.no/index.php?showtopic=759642 Save the date kort: http://forum.kvinneguiden.no/index.php?showtopic=719604
CathFoto Skrevet 3. september 2013 #7 Skrevet 3. september 2013 Sendte "hold av datoen"kort 1 år i forveien så folk visste at det kom en invitasjon og når bryllupet skulle være, sendte invitasjon 2 mnd før.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå