Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har brukt norsk surrogatmor (altså tradisjonell)?

Hvor mye har de tatt betalt?

Hvordan forklares pengene til skattemyndighetene?

Andre goder/godtgjørelse som har vært avtalt?

Hvordan har man forholdt seg på fødeavdelingen, kan man risikere at personalet kobler inn barnevernet hvis de forstår at det er surrogati? (IP er vel med på fødselen?)

Etter hvor lang tid har barnet blitt tatt med hjem av IP?

Takk for svar :)



Anonymous poster hash: 57458...7fe
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror nok du må dra utenlands og føde.



Anonymous poster hash: 34dfd...936
Skrevet

Husk at en kvinne i Norge ikke kan avtale at en annen kvinne skal bære frem et barn for henne. Dermed er det ikke mulig for heterofile å benytte seg av tradisjonell surrogati i Norge. Dvs, de kan, men IM vil ikke få bli juridisk mor før en evt. stebarnsadopsjon går i orden, noe som jeg forstår kan ta åresvis. Dvs at dersom IF skulle falle fra, vil barnet returneres til surrogaten.

  • Liker 1
Skrevet

Ok. Så surrogatmoten kan ikke "nekte" å ta barnet tilbake? Og med det du sier vil vel dette også gjelde homofile par? og enslige?



Anonymous poster hash: 57458...7fe
Skrevet

Det er kun menn, altså par eller enslige, som legalt sett kan benytte seg av TS i Norge pr i dag. Men også der vil surrogaten alltid ha en juridisk link til barnet, så det er jo derfor det ikke akkurat florerer.

  • 7 måneder senere...
Gjest Eurodice
Skrevet

Hva betyr disse forkortelsene? TS, IM, IP.

  • Liker 1
Skrevet

Ryddet for spørreundersøkelse.

pinar, mod.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...