Gå til innhold

Brudekjole, kjøpe ny eller bruke mamma's


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har vært å prøvd brudekjoler i dag. Fant 1 jeg likte veldig godt, den kostet ca 10000.

Det som er dilemmaet er at mamma har brudekjolen sin fra da hun giftet seg i 07. Den er lik i snittet som den jeg prøvde og også helt nydelig på.

Men har liksom bestandig sett for meg å plukke ut min helt egen brudekjole, men er nå litt fristet til å spare de pengene ved å bruke mamma's kjole.

Hva ville dere gjort ?

Anonymous poster hash: 6e7fb...f72

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Valgt den jeg likte best.

Skrevet

Kan det være en mulighet å bruke moren din sin, men få sydd den om bittelitt og lagt til noen detaljer slik at den blir mer "din"? :)


Anonymous poster hash: 7a8d2...2c9



Anonymous poster hash: 7a8d2...2c9
  • Liker 7
Skrevet

Velg den du mener er det fineste ;)

Skrevet

Hvis jeg hadde likt moren min sin, hadde jeg valgt den, og så heller spart pengene til noe annet gøy.

  • Liker 11
Skrevet

Så heldig du er som har tilgang på såpass ny brudekjole fra din mor! I din situasjon ville jeg ikke vært i tvil, men brukt mammas kjole. Kanskje du kan, evt. få hjelp til å, style den litt slik at den bli mer din egen?

  • Liker 2
Skrevet

du m¨å fortelle oss hva du ender opp med :)

Skrevet

Hva med å velge mammas, men kjøpe nytt slør, andre smykker osv. Jeg ville, som ev.gjest, sett på det som en vakker symbolikk at du brukte kjolen til moren din, og ikke "herregud, også tok ho kjolen til mora!". Om du liker den, og den kler deg, så er det vel ikke så mye å lure på?

  • Liker 3
Skrevet

Symbolikken forbundet med å bruke din mors brudekjole ville vært vakker dersom dette var en kjole hun brukte i dine foreldres bryllup, som starten på deres felles liv, kanskje før du ble født, og som nå er starten på ditt og din manns felles liv... Siden du sier kjolen er fra hennes bryllup i 07 antar jeg det ikke var med din far. Da syns jeg ikke det er noen spesielt fin symbolikk ved å bruke denne.

Om jeg hadde vært i begge bryllupene, som sikkert vil gjelde for en god del av gjestene, ville jeg trodd at du ikke gadd å kjøpe egen kjole. Det er nå en ærlig sak det, men personlig ville jeg valg en egen kjole.

Anonymous poster hash: fc753...74e

  • Liker 1
Skrevet

Bruk din mors!



Anonymous poster hash: 6ceb1...42b
Skrevet

DDet virker jo som du liker din mors kjole så jeg ville gått for den.

Skrevet

Takk for svar. Jeg er veldig i tvil om hva jeg skal gjøre. Men har bestemt meg for å dra å prøve litt flere kjoler før jeg bestemmer meg :)

TS

Anonymous poster hash: 27e1a...8b1

Skrevet

Jeg tror jeg hadde tatt den som var mor di sin. Og heller satt min vri på den, nytt slør, evt et sånn magebånd o.l.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...