Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg flyttet til Oslo for en uke sides, og det er enkelt ting jeg har lagt merke til. For det første er det en skille mellom utleniger og norske. Det legged du merke til under forelesnigene. De utelanske snakker bare med seg selv og det same gjør de norske.

Jeg er utlenig selv, men født og oppvokst i stavanger. Har studert, samt gått på vidergående der, men aldri opplevd noe lignende. Er det noen andre som har observert det samme ?

Anonymous poster hash: b54e4...0b1

Anonymous poster hash: b54e4...0b1

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er du opprinnelig fransktalende?

Gjest JakeGreen
Skrevet

Tror ikke dette er helt uvanlig og heller ikke unikt for Norge.

:)

Skrevet

Det er ofte slik i større byer nettopp fordi det er fler mennesker, større geografiske områder og innvandrere danner seg sin egne områder innad byen. De har også større sjanse for å finne andre av akkurat samme bakgrunn som dem selv, hvilket i mindre områder er det større sjanse for at ikke-vestlige innvandrere er fra forskjellige land og alle henger med alle.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...