AloeVera Skrevet 30. juli 2013 #1 Skrevet 30. juli 2013 Jeg og kjæresten skal kjøre Bergen til Trondheim i løpet av sommeren og vi kunne tenkt oss å kanskje brukt noen dager på dette. Så vi lurer på om noen har noen tips til hvor det er flottest å kjøre og hva vi bør innom? Det frister veldig å kjøre innom trollstigen, Besseggen og Geirangerfjorden.
AnonymBruker Skrevet 31. juli 2013 #3 Skrevet 31. juli 2013 Tja.. Kjører den strekningen fram og tilbake hver sommer, så er godt kjent. Du er åpenbart ikke ute etter raskeste vei.. Om dere skal bruke noen dager og godtar å ta masse ferger er jo kystveien ok. Så kan man legge ruta innom Trollstigen og kanskje Atlanterhavsveien. Besseggen er jo via Valdresflya, og man kommer dit gjennom å kjøre den raskeste veien mellom Bergen/Trondheim, men det passer nok dårlig med de andre reisemålene du nevner, men man kan jo ta noe begge veier om man skal fram og tilbake. Dessuten ser man ikke Besseggen fra veien, skal man gå den må man bruke minst en ekstra dag (har gått den to ganger). Det er ellers ikke vei til Geiranger, så det med Geirangerfjorden må man helst ha båt til. Hurtigruta går jo innom der. Anonymous poster hash: f9e8e...d9b 2
AnonymBruker Skrevet 31. juli 2013 #4 Skrevet 31. juli 2013 Jo, vei til Geiranger er det selvsagt, beklager den Men den er nok ikke så god, men det gjør vel ikke noe. Anonymous poster hash: f9e8e...d9b 1
Glitnir Skrevet 31. juli 2013 #5 Skrevet 31. juli 2013 Jo, vei til Geiranger er det selvsagt, beklager den Men den er nok ikke så god, men det gjør vel ikke noe. Anonymous poster hash: f9e8e...d9b Tja, veien på sommeren er det vel ikke noe i veien med. Hundrevis av store busser klarer det hver dag, i likhet med bobiler, campingvogner og biler, så det er virkelig ikke noe problem. Heller er jo veiene en severdighet i seg selv. Når du har kommet til Geiranger fra Bergen kjører du bare videre til ferga Linge-Eidsdal, til Valldal (og spiser jordbær! nam!), via Gudbrandsjuvet og Trollstigplatået (begge nylig oppgradert med flotte anlegg for turister) og ned Trollstigen.
Kjetil E Skrevet 2. august 2013 #6 Skrevet 2. august 2013 Tja, veien på sommeren er det vel ikke noe i veien med. Hundrevis av store busser klarer det hver dag, i likhet med bobiler, campingvogner og biler, så det er virkelig ikke noe problem. Heller er jo veiene en severdighet i seg selv. Når du har kommet til Geiranger fra Bergen kjører du bare videre til ferga Linge-Eidsdal, til Valldal (og spiser jordbær! nam!), via Gudbrandsjuvet og Trollstigplatået (begge nylig oppgradert med flotte anlegg for turister) og ned Trollstigen. Eh, når du kommer til Geiranger tar du selvsagt ikke veien over til Eidsdal. Du tar fjerja ut fjorden, enten den to-timers ferja til Valdal eller en times ferja til Hellesylt for så å kjøre til Stranda ta ferja over til Liabygda for så å kjøre til Valdal og videre Gudbrandsjuvet og Trollstigen. 1
Glitnir Skrevet 3. august 2013 #7 Skrevet 3. august 2013 Eh, når du kommer til Geiranger tar du selvsagt ikke veien over til Eidsdal. Du tar fjerja ut fjorden, enten den to-timers ferja til Valdal eller en times ferja til Hellesylt for så å kjøre til Stranda ta ferja over til Liabygda for så å kjøre til Valdal og videre Gudbrandsjuvet og Trollstigen. Tja, det er den andre (og dyrere) måten å gjøre det på. Fin fergetur, men dette er turistferger og ikke transportferger, og derfor mye dyrere. Jeg mener vel at fergeturen ikke er SÅ mye bedre enn det du ser fra land, men det kan det selvsagt være forskjellige meninger om.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå