AnonymBruker Skrevet 30. juli 2013 #1 Skrevet 30. juli 2013 Har de siste dagene blitt bitt av klegg. Det meste er på beina, men også på armen. Det klør en del, men på armen er det et stort område, som dekker støreste delen av overarmen som er rødt og varmt etter bittet. Smører meg med Eurax mot kløen, men det har liten eller ingen effekt. På beina er det ved bittstedene rødt, litt hovent. Klør mye om nettene, og sover dårlig. Finnes det noen råd mot denne kløen og hevelsene? Og kan dette være farlig? Er det noe jeg bør være obs på? Føler meg bra sånn ellers, men det er armen som er verst, som altså er rød og varm. Anonymous poster hash: 68c1e...955
Neket Skrevet 30. juli 2013 #2 Skrevet 30. juli 2013 Jeg fikk noen nasty bitt i forrige uke, er til vanlig meget allergisk mot insektsbitt. Googlet desperat og gikk ut i hagen og fant groblad som jeg gned på bittene. Hjalp faktisk!
Thorn Skrevet 30. juli 2013 #3 Skrevet 30. juli 2013 Jeg blir også veldig hoven og rød etter kleggbitt, syns det som hjelper best er Mentholatum. Det hjelper veldig godt på kløen, og den er roten til forverring og enda mer hovenhet hos meg. Mye er gjort når det ikke klør lenger!
Thorn Skrevet 30. juli 2013 #4 Skrevet 30. juli 2013 Er det veldig ille kan du forresten ta allergitabletter og/eller smertestillende. Begge deler vil dempe ubehaget og hjelpe deg med å få sove, om ikke annet gjør susen.
AnonymBruker Skrevet 30. juli 2013 #5 Skrevet 30. juli 2013 For min del hjelper Alovera gel veldig godt på kleggbitt Anonymous poster hash: 3a16e...790
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå