Gjest Sengaia Skrevet 26. juli 2013 #1 Skrevet 26. juli 2013 Når jeg trener styrke kjentes jeg en del sliten i armene. Det var ikke så mye av det før. De føltes liksom litt slitne og vissne. Det å svømme til og med er slitsomt for armene, og det er som om de ikke får nok blod, selv om de gjør det. Jeg har tatt blodprøver for å se om jeg mangler noe, men alt er bra. Jeg spiser lavkarbo, og veldig sundt - rene råvarer, grønnsaker, egg, kylling, salat osv. Men kan dette komme av at jeg har begynt å spise lavkarbo? (i rundt 6 uker nå). Muskler vil jo brenne sukker, er det ikke så? Eller har det med styrketrening..? Noen med erfaringer eller peiling på hva sånt kan komme av, om det kan være noe med lavkarbokostholdet? Jeg spiser heller litt mer karbo enn å være så sliten i musklene.
Gjest Akse Skrevet 26. juli 2013 #2 Skrevet 26. juli 2013 Mer mat. Kroppen trenger mat, og spesielt protein for å bygge opp muskler igjen. Jeg kunne personlig aldri ha drevet med trening uten å spise karbohydrater, men det er jo ditt valg. Kroppen bruker karbohydrater og fett som energikilde, og siden du har kuttet ut den ene, må du innta mer fett slik at kroppen har noe å gå på når du trener.
Gjest Sengaia Skrevet 27. juli 2013 #3 Skrevet 27. juli 2013 Mer mat. Kroppen trenger mat, og spesielt protein for å bygge opp muskler igjen. Jeg kunne personlig aldri ha drevet med trening uten å spise karbohydrater, men det er jo ditt valg. Kroppen bruker karbohydrater og fett som energikilde, og siden du har kuttet ut den ene, må du innta mer fett slik at kroppen har noe å gå på når du trener. Takk for svar! Jeg spiser haugevis av proteiner. Kyllingfileter, egg, skyr osv. Og noe fett som avokado, fløte i grtyterett, smør på brødskivene, olivenolje osv. Jeg spiser nok mat, jeg ligger ikke noe særlig i kaloriunderskudd. Hva merker du hvis du trener uten å spise karbohydrater?
Gjest Akse Skrevet 27. juli 2013 #4 Skrevet 27. juli 2013 Ja, jeg må ha en del mat før trening. Du kan jo prøve deg med karbs og se om det hjelper.
Gjest Sengaia Skrevet 27. juli 2013 #5 Skrevet 27. juli 2013 Da prøver jeg å spise litt mer karbo før neste treningsøkt
Supraspinatus Skrevet 28. juli 2013 #6 Skrevet 28. juli 2013 Da prøver jeg å spise litt mer karbo før neste treningsøkt Eller mer fett. Bulletproof/magic bullet coffee før trening er en god "pre-workout"-drikke. Det er kaffe med 1-2 ss kokosfett (og ev usaltet smør) kjørt i blender/stavmikser. En enklere erstatning er kaffe med fløte. Hvis fett ikke gjør det bedre så kan du prøve å øke fruktinntaket litt. Anbefaler druer eller banan da dette er frukter med mer glukose enn fruktose - og det er glukose du vil ha. Dog passer det ikke inn om prøver å være i ketose.
Gjest Sengaia Skrevet 28. juli 2013 #7 Skrevet 28. juli 2013 Eller mer fett. Bulletproof/magic bullet coffee før trening er en god "pre-workout"-drikke. Det er kaffe med 1-2 ss kokosfett (og ev usaltet smør) kjørt i blender/stavmikser. En enklere erstatning er kaffe med fløte. Hvis fett ikke gjør det bedre så kan du prøve å øke fruktinntaket litt. Anbefaler druer eller banan da dette er frukter med mer glukose enn fruktose - og det er glukose du vil ha. Dog passer det ikke inn om prøver å være i ketose. Takk for svar :-) Jeg tror jeg prøver med en banan. Nå har jeg spist sånn passe streng lavkarbo i rundt 6 uker, men kommer til å være litt mindre streng fremover, fortsatt kutte ut poteter, pasta, ris, mel, sukker osv, men spise mer frukt, bær osv. Så f. eks. en smoothie med banan før trening hørtes ikke dumt ut Jeg vil ikke være i ketose, men jeg har så vidt vært innom ketose, og på grenseland til ketose. Jeg er ikke overvektig (64 kg, 167 høy), men jeg har begynt å spise lavkarbo pga alle fordelene ved det. Men nå putter jeg inn litt smoothie i kostholdet (musklene vil vel ha litt karbo?) trener litt styrketrening og tar noen små joggeturer)
Supraspinatus Skrevet 28. juli 2013 #8 Skrevet 28. juli 2013 Bare å prøve seg frem! Kosthold er veldig individuelt og man må finne sin egen middelvei.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå