Tolly Skrevet 25. juli 2013 #1 Skrevet 25. juli 2013 1,5-åringen klager på at det klør nedentil. Jeg har sett noe jeg tror må være tørrflekker. Det er i allefall ikke mark, heldigvis. Så jeg tror jeg må skaffe noe å smørre med, men hva? Hva anbefales? Hun bruker ikke bleie.
fruBeist Skrevet 25. juli 2013 #2 Skrevet 25. juli 2013 (endret) http://www.apotek1.no/produkter/inotyol-salve-50g-31955p Jeg jobber i barnehage, og husker en gang et barn var sår, jeg skulle til å bruke vanlig sink, barnet nektet og skulle ha "anna krem", og siktet til denne. Den er veldig seig og kan finne på å sette flekker på klær. Så vær obs på hva slags truse hun har på seg når du har smurt. Endret 25. juli 2013 av fruBeist
Tolly Skrevet 25. juli 2013 Forfatter #3 Skrevet 25. juli 2013 Ok, tror jeg har hørt om den. Sinksalve tørker forresten mer ut, den gir inga fuktighet.
fruBeist Skrevet 25. juli 2013 #4 Skrevet 25. juli 2013 Sinksalve er ikke noe å trakter etter egentlig. Men vær obs på det med eventuelle flekker, har sett at det har kommet noe flekker på noen håndkler som barna har lagt på ved bleieskift, som mest sannsynlig kommer av denne kremen.
Severus Skrevet 25. juli 2013 #5 Skrevet 25. juli 2013 Mange som bruker A-krem på glassflaske i rumpa. Hvis du vil ha mer naturlige produkter kan du jo prøve Lykkelig som Liten barnesalve. http://www.lykkeligsomliten.no/Forhandlere/Forhandlere.html Her er en liste med forhandlere av Lykkelig som Liten.
^^Belle^^ Skrevet 25. juli 2013 #6 Skrevet 25. juli 2013 Jeg ville prøvd bepanthen før inotyol. Sistnevnte er som bepanthen på speed omtrent (og er en utrolig god krem altså!), men pga konsistens bruker jeg bare den på voldsomme bleieutslett o.l. som ikke bepanthen tar. 1
Tolly Skrevet 25. juli 2013 Forfatter #7 Skrevet 25. juli 2013 Har alt vært på apoteket og det ble inotlyiol eller hva den nå heter.. Håper den funker. Så for seint at den inneholder sink og ellers har en ingrediensliste jeg ikke bejubler, men men..
kaprifolen Skrevet 26. juli 2013 #9 Skrevet 26. juli 2013 KOKOSOLJE! Seriøst, det er så sykt bra, og har funket like godt som inotyol her i huset! Bare uten flekkene, og med bedre lukt!
kaprifolen Skrevet 26. juli 2013 #10 Skrevet 26. juli 2013 Og så vet dusikkert at våtservietter er pest for tørr hud? Lag heller selv, med sånne tørre vaskeservietter, som du har i en tett boks, og heller over en blanding av vann og kokosolje.
Gjest Måkehyl Skrevet 26. juli 2013 #11 Skrevet 26. juli 2013 Inityol på tørr hud? Ikke mitt førstevalg nei.. Det inneholder sink og fungerer som sink. Ville valgt noe med fukt.
Tolly Skrevet 26. juli 2013 Forfatter #12 Skrevet 26. juli 2013 Hennes stump har aldri fått våtserviett på seg, nei.. Kokosolje har jeg jo.. Nå har jeg smurt med inolyjoule (UMULIG for hjernene min å stable alle vokalene riktig, men dere skjønner..) og det er slutt på at hun klager over kløe. Hun har hele livet hatt små tørrflekker over hele kroppen. Men jeg nekter å smøre med hydrokortison, som helsesøster selvfølgelig anbefalte..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå