Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

Vi skal lage en presentasjon på et tema, og har hentet info og bilder på nett.

Dette er kun til internt bruk, ikke til noe form for publisering.

Det jeg lurte på var hvordan jeg kan "låne" en liten videosnutt som vi har funnet. Er det noen måte å hente ned dette på?

Videoannonse
Annonse
Gjest Gjest2
Skrevet

Kan ikke si jeg skjønte det her... :klø:

Gjest Anonymous
Skrevet

Skrive en email til dem som eier websiden?

Kommer litt an på hva slags filformat det er, men ofte så går det an å høyreklikke, og velge "lagre som" på menyen. Da vil du sansynligvis bare laste ned selve spillelisten til fila (ofte asf, rm, ram osv). Hvis du da åpner spillelisten i en teksteditor (Notepad), så ligger det ofte en link til enten en http-server eller en såkallt streaming-server (gjenkjennes ved at det står mms://, pnm:// eller rstp:// foran linken). Fra en streaming-server, får du som regel ikke lastet ned fra.

Ligger filmsnutten embedded (innbygd) i selve websiden, er det ofte mulig å snappe den ved å høreklikke, og lagre HTML-filen på disken for deretter å åpne den i en teksteditor, igjen for å titte etter linker.

Får du det ikke til, kan det tenkes at jeg kan hjelpe, deg hvis du sender en PM til meg, med linken til nettsiden som filmen ligger på. :-)

Skrevet

Upps.....Det var jeg som skrev innlegget over.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...