Gå til innhold

Det knaser i knærne når jeg prøver meg på knebøy etc.


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Er det da trygt å fortsette? Jeg har så lyst til å trene knebøy, men selv uten vekter knaser det i knærne. Som lyden av å trå på eggeskall. Det gjør ikke vondt, men jeg blir nesten kvalm av lyden og ubehaget. Mulig lyden i seg selv utløser ubehaget, men.



Anonymous poster hash: 36849...5af
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg husker jeg slet med det samme når det gjaldt spinning. Fikk beskjed av instruktøren (som også var en veldig flink personlig trener) at det kunne hjelpe å doble mengden omega 3 jeg fikk i meg daglig, fordi dette ville være med på å smøre ledd. Det hjalp for min del :)

  • Liker 1
Skrevet (endret)

Hos meg knaser det også ved knebøy. Fysioterapeuten min rådet meg til å peke knærne litt utover i stedet for rett frem når jeg gjøre øvelsen. I tillegg mente han jeg burde fokusere mer på lårstyrke i tillegg, da det på sikt avlaster knærne (eller noe sånt). Altså å kjøre mer styrketrening på lår gjennom andre øvelser enn knebøy, feks beinpress.

Endret av Viktualia

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...