Gjest Casiii Skrevet 25. juni 2013 #1 Skrevet 25. juni 2013 Er alenemamma til en 1åring, og har nå en nabojente som har lyst å være trillepike et par timer 1-2 dager i uka. Kunne jo vært greit å ha et par timer fri til å vaske huset o.l av og til.. Men jeg er litt skeptisk og synes kanskje det er litt ungt. Vet at det er en ordentlig jente,med flere småsøsken, men alikevel.. Har en venninne som synes det er tåpelig av meg å henge meg opp i alderen, da som hun sier, vi passet jo barn selv I den alderen..Men hun venninna mi har ikke barn selv da.. Hva synes dere? Er 13 år greit som trillepike for en 1åring?
AnonymBruker Skrevet 25. juni 2013 #2 Skrevet 25. juni 2013 Ja for korte turer og lek der du har mulighet til å følge litt med så. Ihvertfall til du kjenner deg trygg på trillepiken. Når hun har bevist at hun er til å stole på, så kan du jo la henne ta lenger turer 13 år er uansett ikke så veldig ungt, så tror ikke du bør uro deg noe særlig for dette. Anonymous poster hash: b82b1...536
Dricka Skrevet 25. juni 2013 #3 Skrevet 25. juni 2013 La det være en utfordring for din egen del også da. Du kan jo se hvordan det går i starten før du sier det er greit. 1
AnonymBruker Skrevet 25. juni 2013 #4 Skrevet 25. juni 2013 Søskenbarnet mitt er 13, og hun er veldig flink med gutten hun er tante til. Du kan jo følge med litt i starten. Kommer selvfølgelig litt an på hvor voksen hun er for alderen, men synes ikke 13 er så ungt. Anonymous poster hash: 7dbca...816 1
Gjest oreokaka Skrevet 25. juni 2013 #5 Skrevet 25. juni 2013 13 år er en normal alder når det kommer til trillepiker. Trilleturene varer jo gjerne ikke så veldig lenge, så ville nok ikke bekymret meg for alderen 1
AnonymBruker Skrevet 25. juni 2013 #6 Skrevet 25. juni 2013 Kanskje hun kan være inne hos dere og passe babyen de første gangene så du blir litt kjent med henne, så kan hun ta med baby ut etter hvert? Jeg skjønner skepsisen din, hehe, er litt hønemor jeg da. Men utrolig godt med litt barnevakt, så synes du skal takke ja:)Anonymous poster hash: a52a4...bca 1
Gjest Gjest Skrevet 25. juni 2013 #7 Skrevet 25. juni 2013 Kanskje hun kan være inne hos dere og passe babyen de første gangene så du blir litt kjent med henne, så kan hun ta med baby ut etter hvert? Jeg skjønner skepsisen din, hehe, er litt hønemor jeg da. Men utrolig godt med litt barnevakt, så synes du skal takke ja:)Anonymous poster hash: [acronym="Full hash: a52a47ed5c3bc297cd9c434aa4ed6bca"] a52a4...bca Ja, jeg er kanskje litt hønemor, har bare vært alene med han fra starten av, så syns det er litt vanskelig å la andre passe han. Men hadde sikkert vært godt for oss begge. :-) Hva er vanlig å gi i timen til trillepiker nå om dagen..?? Husker jeg selv fikk 15kr timen, men det er også 15 år siden så.. Hehe..
Gjest Casiii Skrevet 25. juni 2013 #8 Skrevet 25. juni 2013 Ja, jeg er kanskje litt hønemor, har bare vært alene med han fra starten av, så syns det er litt vanskelig å la andre passe han. Men hadde sikkert vært godt for oss begge. :-) Hva er vanlig å gi i timen til trillepiker nå om dagen..?? Husker jeg selv fikk 15kr timen, men det er også 15 år siden så.. Hehe.. Det var meg TS forresten :-)
Avalon Skrevet 25. juni 2013 #9 Skrevet 25. juni 2013 Jeg var vel 11 år da jeg var trillepike for en liten pjokk på 16mndr. 2-3 ganger i uka, i 3 timer. Satt også barnevakt for han på kveldene mens foreldrene var ute å koste seg. Passet han til jeg begynte på ungdomsskolen. 1
Gjest Gjest Skrevet 25. juni 2013 #10 Skrevet 25. juni 2013 Jeg hadde ikke turt å overlate babyen min til en 13-åring i alle fall.
Annabel Skrevet 25. juni 2013 #11 Skrevet 25. juni 2013 Jeg hadde ikke turt å overlate babyen min til en 13-åring i alle fall. Jeg blir 20 i år og har såvidt tatt i en baby. Det ville vært verre og overlatt ungen hos meg enn hos denne 13-åringen som har småsøsken og helt sikkert vet hvordan unger skal behandles. Som andre har skrevet TS, du kan jo se hvordan hun er med ungen din først, og finne ut om du føler deg komfortabel med å la henne være alene med ham:)
Gjest Gjest Skrevet 25. juni 2013 #12 Skrevet 25. juni 2013 Fra 12 års alderen var jeg barnevakt for min kusine som da var 9 måneder. Passet henne noen timer om ettermiddagen et par ganger i uken, mens foreldrene var på jobb. Hadde ingen erfaring med småbarn, men det gikk fint! Støtter rådet som du har fått over om å la henne passet barnet ditt hjemme hos dere i starten. Da kan du følge litt med, og barnet og trillepiken får mulighet til å bli trygge på hverandre. Om det er en ansvarlig jente du kan stole på ser jeg ingen grunn til at hun ikke kan være trillepike.
Gjest Blomst83 Skrevet 25. juni 2013 #13 Skrevet 25. juni 2013 Fra jeg var tolv hadde jeg ansvar for å hente to unger i barnehagen,og var sammen de til foreldrene kom hjem fra jobb, så nei jeg synes ikke hun er for ung.
Boudicca Skrevet 25. juni 2013 #14 Skrevet 25. juni 2013 13 år er ikke så ungt. La henne få prøve seg, og du har sikkert godt av det selv Jeg fikk 50 kr timen da jeg var barnevakt på u.skolen (et par år siden) og jeg syntes jeg tjente ganske bra for den jobben.
AnonymBruker Skrevet 25. juni 2013 #15 Skrevet 25. juni 2013 hun er 13 år og har småsøsken. Jeg har selv ei datter på 14 år, som hjelper meg og hente og levere broren sin i barnehagen når jeg har tidlig og senvakter der jeg ikke kan gjøre det selv når pappan er på sjøen. Så ser ikke problemet med ei på 13 år triller en 1 åring. De er mere voksen enn vi trur selv Anonymous poster hash: ffcac...061
Gjest Riskjeks Skrevet 25. juni 2013 #16 Skrevet 25. juni 2013 Jeg husker vi var trillepiker fra 8-9 års alder... Synes absolutt ikke hun er for ung, men la henne være sammen med ungen litt før hun tar ham med ut på tur så han blir trygg på henne. 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå