Gjest Charlotte1 Skrevet 17. juni 2013 #1 Skrevet 17. juni 2013 jeg vet det kan hjelpe om man forbedrer utseende(gå ned i vekt, klippehåret, sminke, kirugi) men er det en annen måte og få bedre selvtillit uten å juge til seg selv om hvor bra man er på alt!?!? jeg tenker at det er nyttig for meg for å bli litt mindre sjenert.
AnonymBruker Skrevet 17. juni 2013 #2 Skrevet 17. juni 2013 jeg vet det kan hjelpe om man forbedrer utseende(gå ned i vekt, klippehåret, sminke, kirugi) men er det en annen måte og få bedre selvtillit uten å juge til seg selv om hvor bra man er på alt!?!? jeg tenker at det er nyttig for meg for å bli litt mindre sjenert. Vil anbefale å øve på noe til du blir veldig god på dette, og det er lettest om det er noe du brenner for. Å mestre noe hjelper på selvtilliten. Hvis det er noen situasjoner man er ekstra usikker i, så må man utsette seg for disse situasjonene, helt til man blir komfortabel. Ellers er jo fysisk aktivitet å anbefale. Anonymous poster hash: 3a55f...0c4
Gjest lise Skrevet 17. juni 2013 #3 Skrevet 17. juni 2013 Det kan være lurt å fokusere på ting du mestrer i hverdagen. Hva i livet er du fornøyd med? Hva slags kvaliteter tenker du at du innehar? Hva tror du at dine nærmeste relasjoner ville ha uthevet som dine beste kvaliteter? Og hvis de ikke samsvarer med hva du selv tenker, hva kan årsaken til det være? Slike spørsmål rettet til seg selv kan være en hjelp i riktig retning i forhold til å klare og se seg selv mer som et mestrende individ enn en som ikke rekker opp til forventninger en selv har. Hvis en tar for seg en person som har trent i mange år innen en type idrett for å konkurrere i et mesterskap, og dette mesterskapet ender i et tap, så er det lett for denne personen å identifisere seg som en som ikke "nådde" helt opp. Det en ofte glemmer er progresjonen i treningen, pågangsmotet og viljen til å møte opp på treningen hver dag. Det jeg vil frem til er at et er viktig å forsøke og se seg selv fra et "fugleperspektiv" og se på alt som du har klart, og klarer. Det å ha et bra utseende vil ikke nødvendigvis øke selvtilliten. Du må først lære å sette pris på den du er
Gjest Gjest Skrevet 17. juni 2013 #4 Skrevet 17. juni 2013 Det kan være lurt å fokusere på ting du mestrer i hverdagen. Hva i livet er du fornøyd med? Hva slags kvaliteter tenker du at du innehar? Hva tror du at dine nærmeste relasjoner ville ha uthevet som dine beste kvaliteter? Og hvis de ikke samsvarer med hva du selv tenker, hva kan årsaken til det være? Slike spørsmål rettet til seg selv kan være en hjelp i riktig retning i forhold til å klare og se seg selv mer som et mestrende individ enn en som ikke rekker opp til forventninger en selv har. Hvis en tar for seg en person som har trent i mange år innen en type idrett for å konkurrere i et mesterskap, og dette mesterskapet ender i et tap, så er det lett for denne personen å identifisere seg som en som ikke "nådde" helt opp. Det en ofte glemmer er progresjonen i treningen, pågangsmotet og viljen til å møte opp på treningen hver dag. Det jeg vil frem til er at et er viktig å forsøke og se seg selv fra et "fugleperspektiv" og se på alt som du har klart, og klarer. Det å ha et bra utseende vil ikke nødvendigvis øke selvtilliten. Du må først lære å sette pris på den du er Enig. Det siste du sier her, er veldig vesentlig. Man skal ikke måtte prestere noe for å få bedre selvbilde, man skal være glad i seg selv, den man er. Selvbilde skal ikke henge sammen med prestasjon. Det er her mange foreldre gjør feil. Man skal elske sitt barn betingelsesløst. De som blir oppdratt med at å bli elske henger sammen med prestasjon tror jeg vil føles seg utilstrekkelig, dvs ha dårlig selvbilde.
Gjest Charlotte1 Skrevet 17. juni 2013 #5 Skrevet 17. juni 2013 Vil anbefale å øve på noe til du blir veldig god på dette, og det er lettest om det er noe du brenner for. Å mestre noe hjelper på selvtilliten. Hvis det er noen situasjoner man er ekstra usikker i, så må man utsette seg for disse situasjonene, helt til man blir komfortabel. Ellers er jo fysisk aktivitet å anbefale. Anonymous poster hash: 3a55f...0c4 takk for svar, det er det jeg også at jeg får det hvis jeg mestrer noe, men det er det som er problemet. på en eller annen måte så kommer jeg aldri i mål, jeg gikk på håndball i 6 år, og jeg ble aldri god . jeg er så håpløs :/
Gjest Gjest Skrevet 17. juni 2013 #6 Skrevet 17. juni 2013 takk for svar, det er det jeg også at jeg får det hvis jeg mestrer noe, men det er det som er problemet. på en eller annen måte så kommer jeg aldri i mål, jeg gikk på håndball i 6 år, og jeg ble aldri god . jeg er så håpløs :/ Du må slutte å måle deg med andre. Du må slutte å måle selvbildet ditt med prestasjoner ( skrev nettopp dette lenge opp ). Du må lære deg å bli glad i deg selv sånn som du er. Du er nok. Begynn å si noen fine ting til deg selv hver kveld, skriv det ned i ei bok.
Gjest Gjest_Darko Skrevet 17. juni 2013 #7 Skrevet 17. juni 2013 Trening er bra for kropp og sinn, slanking eller ei.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå