ilsr Skrevet 10. juni 2013 #1 Skrevet 10. juni 2013 Jeg har idag vært veldig kvalm og prøver å lese til eksamen jeg har imorgen, men får det ikke til på grunn av kvalmen. I ettermiddag begynte jeg å blø, ikke mye, rosa blod. Kommer fremdeles litt. Betyr det at jeg aborterer?
AnonymBruker Skrevet 10. juni 2013 #2 Skrevet 10. juni 2013 Ikke nødvendigvis. Men det er jo heller ikke bra. Risiko for å miste er ganske høy så tidlig, så det er greit å være realistisk også. Se om det går over. Anonymous poster hash: 680d2...71e
AnonymBruker Skrevet 10. juni 2013 #3 Skrevet 10. juni 2013 Hei Jeg trodde blodet skulle være rødt å "friskt" hvis det var abort.. Ikke rosa.. Men ring legen din og sjekk det opp. Kanskje du kan få en legitime i morgen etter eksamen. Men skjønner jo at dette kommer litt dumt iden du nå burde lese og det kan jo bli vanskelig med konsentrasjon på eksamen.. Masse lykke til med begge deler. Men som sakt trodde jeg at abort var rødt friskt blod.. Jeg krysser fingrene or deg!! Anonymous poster hash: 5c5b5...74a
AnonymBruker Skrevet 10. juni 2013 #4 Skrevet 10. juni 2013 Hei Jeg trodde blodet skulle være rødt å "friskt" hvis det var abort.. Ikke rosa.. Men ring legen din og sjekk det opp. Kanskje du kan få en legitime i morgen etter eksamen. Men skjønner jo at dette kommer litt dumt iden du nå burde lese og det kan jo bli vanskelig med konsentrasjon på eksamen.. Masse lykke til med begge deler. Men som sakt trodde jeg at abort var rødt friskt blod.. Jeg krysser fingrene or deg!!Anonymous poster hash: 5c5b5...74a Neida, det kan også starte med brunt, eller rosa, for så å ta seg opp, så det er ingen fasit. Og legen kan ikke gjøre noe så tidlig, du må bare vente og se hva som skjer. Det er så vanlig å miste at man ikke kan gjøre noe. Anonymous poster hash: 680d2...71e
AnonymBruker Skrevet 10. juni 2013 #5 Skrevet 10. juni 2013 Det betyr ikke nødvendigvis at du aborterer. Har du magesmerter? Har blødningen økt utover ettermiddagen/kvelden? Dersom blødningen øker i mengde og du i tillegg får menssmerter, tyder det dessverre på en abort. Men om du bare spotter litt rosa, ikke har smerter og ellers føler gravidsymptomer som ømme bryster, kvalme osv, er mest sannsynlig alt i orden. Jeg spottet eller småblødde flere ganger i løpet av første trimester. Første gangen var jeg akkurat 6 uker på vei; da fikk jeg en frisk rød blødning som stoppet etter et par timer. En innvendig ultralyd viste et levende embryo med hjerteaktivitet. Jeg spottet igjen 5-6 dager etterpå, deretter en gang i uke 8 osv. Hver gang viste ultralyd at alt var bra. Slimhinnene i skjeden blir ekstra skjøre og lettblødende tidlig i svangerskapet, så det kan godt noe helt uskyldig som har forårsaket den rosa blødningen din. Har du f.eks. nylig hatt samleie? Det kan føre til blødningen fra slimhinnene. Håper det order seg, og at dette ikke er starten på en spontanabort! Anonymous poster hash: ff5c8...c2b
ilsr Skrevet 10. juni 2013 Forfatter #6 Skrevet 10. juni 2013 Tusen takk for svar. Nei jeg har ikke noe smerter i magen annet enn at det går litt rundt når jeg beveger meg og jeg blir kvalm. Har ikke blitt noe sterkere blødning, men blir jo nervøs uansett. Litt mye å føle på på engang, så kanskje jeg rett og slett bare stresser.
Gjest RockOn Skrevet 10. juni 2013 #7 Skrevet 10. juni 2013 Det med blødninger er så vanskelig, for det er ikke ensbetydene med noe som helst. Jeg blødde selv friskt rødt blod (og jeg synes det var ganske mye) og hadde menssmerter da jeg var tolv uker. Det skjedde bare en gang, og det gikk bra.
Gjest Vevila Skrevet 10. juni 2013 #8 Skrevet 10. juni 2013 Slimhinnene er mye skjørere når en er gravid og mange kan ha lett for å blø litt, så lenge det ikke tar seg opp trenger du ikke være nervøs.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå