Gjest Ethereal Skrevet 5. april 2004 #1 Skrevet 5. april 2004 Jeg bruker normalt sett løst pudder fra Chanel, og er godt fornøyd med det, men nå er boksen snart tom, og jeg har to andre kandidater i kikkerten. Derfor lurte jeg på om noen har erfaringer med ett av følgende: *So Ingenious løst pudder fra Estee Lauder *Løspudderet fra Versace (som jeg ble anbefalt en gang). Ellers blir det nok Chanel igjen :oops:
Gjest Ikke innlogget justice Skrevet 5. april 2004 #2 Skrevet 5. april 2004 Liker også chanel. Men hakket bedre: kanebo (det runde, sølvfargede)! Litt mer dekkende enn chanel sitt, men deilig og relativt transparent. Blir utrolig matt. Dyrt, men man kan kjøpe refill de påfølgende ganger
Gjest Ethereal Skrevet 5. april 2004 #3 Skrevet 5. april 2004 Du mener det faste pudderet? hele poenget for meg er at jeg vil ha et løst pudder, som ikke er dekkende, men som kun matter ned bittelitt. Kanebos løspudder er altfor lyst for meg, det er nesten hvitt. Kompaktfoundation fra Kanebo bruker jeg kun til fest.
Gjest Anonymous Skrevet 5. april 2004 #4 Skrevet 5. april 2004 Blir det ikke mye søl med løst pudder? Kan du ha det med deg i veska uten at det drysser overalt?
Gjest Ethereal Skrevet 5. april 2004 #5 Skrevet 5. april 2004 Søl og søl... Løspudderet har jeg stående hjemme, hvis jeg skal ha med meg pudder, har jeg et fast i samme merke. Men som oftest gidder jeg ikke å sminke meg mer enn en gang pr dag. Det fine med løst pudder, er at det IKKE er dekkende.
missfidget Skrevet 5. april 2004 #6 Skrevet 5. april 2004 Det er ingen søl, jeg bruker Soft Finish i fra Clinique, veldig lett, og veldig fornøyde med den. Hvis man er vant til å bruke det, så er det nesten ingenting søl i det hele tatt!
Gjest onyx, i.i. Skrevet 5. april 2004 #7 Skrevet 5. april 2004 bruker So Ingenious fra E.L. Liker det godt. Synes det sitter godt, det er veeeldig drøyt i bruk og har veldig fin konsistens. Det er lett å fordele også + det demper blankhet, men uten den helt matte pudrete finishen som jeg ofte får fra andre merker. Veldig naturlig finish, synes jeg.
sinicola Skrevet 5. april 2004 #8 Skrevet 5. april 2004 Jeg har Versace løspudderet, det er fantastisk (Natural finish loose powder) Holder godt gjennom dagen og boksen varer i evigheter. Anbefales!
Gjest Valmue i.i. Skrevet 6. april 2004 #9 Skrevet 6. april 2004 Jeg har tidligere brukt både So Ingenious og Chanel sitt løse pudder. Har ikke prøvd Versace sitt, men ble anbefalt Shiseido en gang de var utsolgt for So Ingenious. Har brukt dette siden. Syns det gir et enda mer naturlig resultat (jeg avskyr å se sminket ut) og det gjør samtidig jobben sin. Det er atskillig mer udrøyt i bruk enn E.L. sitt, men jeg har nok funnet min favoritt likevel.
Gjest Ethereal Skrevet 6. april 2004 #10 Skrevet 6. april 2004 Det dumme med Shiseido er at det kun finnes i få farger, og ingen av dem passer meg. De blir for rosa, rett og slett.Jeg har medium hudtone, og pudderet fra Chanel i fargen Naturelle passer ganske bra. Jeg skal sjekke ut fargene hos Versace, og se om jeg finner en som passer. Men jeg skal ikke gå i fella og kjøpe nytt før jeg har brukt opp det gamle...
Soul Skrevet 6. april 2004 #11 Skrevet 6. april 2004 Jeg elsker løspudderet fra Versace! (Men så er jeg glad i mye av Versaces sminke da). Jeg har veldig lys hud, så hvordan fargene er for de som er litt mørkere vet jeg dessverre ikke.
Gjest Ethereal Skrevet 6. april 2004 #12 Skrevet 6. april 2004 Jeg tror jeg har bestemt meg for å prøve det; kjekt med litt forandring når man har brukt det samme i lang tid. Forhåpentligvis er Versace-pudderet like drøyt som det fra Chanel, hvor jeg har en boks i over et halvt år ved bruk hver dag.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå